Turvakaappi S-Classic tyyppi 90 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN EN 14470-1, tyyppihyväksytty (palokammiotestattu), 90 minuutin palonkestävyys (TRGS 510 liitteen 1 korkeimman palosuojaustason mukaisesti).
Malli
Kaapin runko teräspeltiä, integroitu ovien pidätysmekanismi, sisäpuolella kemikaaleja kestävä pinta.
- Hyllytasoja voi kiinnittää 32 mm:n välein.
- Pohjakeräysallas (StawaR).
- Poistoilmaliitäntä (NW 75).
- Sisältää ovien pidätysmekanismin.
- Lukittavissa puoliprofiilisylinterillä, integroitavissa talon lukitusjärjestelmään. Ei yhteensopiva Hoffmann-lukitusjärjestelmän kanssa.
- Lattian epätasaisuudet voidaan tasoittaa neljällä säätöavustimella.
Pintakäsittely
Kaapin rungon ja ovien väri joko vaaleanharmaa RAL 7035 tai turvakeltainen RAL 1004, jauhemaalattu.
Käyttö
Vaarallisten, syttyvien aineiden asianmukainen säilytys työtiloissa.
Toimituksen sisältö
Kaappi, jossa 3 hyllytasoa, reikälevy ja keräysallas pohjalla, muovipäällysteinen, 1 huoltovihko.
Ohje
Pätevän henkilön on säännöllisin väliajoin (vuosittain) huollettava turvakaapit asianmukaisesti sekä tarkistettava näiden toimivuus.
Malli
2-ovinen
Tekniset tiedot
| Palonkestävyys | 90 min |
|---|---|
| Korkeussäätö porrastettuna | 32 mm |
| Tuotetyyppi | Turvakaappi |
| Tehokas syvyys | 524 mm |
| Sisäleveys | 1050 mm |
| Tehokas korkeus | 1742 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 3 |
| Hyllytason kantavuus | 75 kg |
| Keräyskaukalon tilavuus | 33 l |
| Reikälevyisten inserttien määrä | 1 |
| Keräyskaukaloiden määrä | 1 |
| Syvyys | 616 mm |
| Leveys | 1196 mm |
| Paino | 453 kg |
| Korkeus | 1968 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 981025 |
|---|---|
| EAN | 2050001771957 |