PURIFIAIR-ilmanpuhdistin 620
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
PURIFIAIR-ilmanpuhdistin virus- ja haitta-ainekuormituksen vähentämiseen sisätiloissa monikomponenttisella suodatinjärjestelmällä ja integroiduilla EPA/HEPA- ja aktiivihiilisuodattimilla.
Ilmanpuhdistin poistaa homesieni-itiöitä, siitepölyä ja allergeeneja, hajottaa mikrobeja ja bakteereja ja tekee ne vaarattomiksi. Se poistaa huoneilmasta epämiellyttäviä hajuja ja haitallisia kaasuja ja suodattaa jatkuvasti pienhiukkasia.
Jokaisen ilmanpuhdistimen tilavuusvirta on 160 - 620 m3/h (5 käyttötehoa) ja soveltuu noin 100 m3:n huonetilavuudelle (vastaa 40 m2:n pinta-alaa, kun huoneen korkeus on 2,5 m). Suuremmissa huoneissa on käytettävä useampia laitteita. Myyntitiimimme auttaa mielellään ilmanpuhdistimien oikean määrän selvittämisessä.
Suodatintekniikka:
Kahdelta puolelta imevä ilmanpuhdistin monikomponenttisella suodatinyksiköllä; osat:
- Pestävä metallikuituesisuodatin karkean lian erottamiseen; helpottaa seuraavia suodatusvaiheita.
- G4-esisuodatin karkeiden epäpuhtauksien erottamiseen, pidentää suodattimien (hiukkaskoko > 0,3 µm, esim. siitepöly, itiöt, nöyhtä, hiukset, hyttyset jne.) käyttöikää ja suojaa seuraavia suodattimia.
- EPA-suodatin, suodatusluokka E12 keskisuurien hiukkasten (hiukkaskoko> 0,3 µm, esim. bakteerit, mikrobit jne.) erottamiseen.
- HEPA-suodatin, suodatusluokka H14, EN 1822, pien- ja nanohiukkasten erottamiseen jopa 99,995 %:n tehokkuudella (MPPS, esim. virukset ja mikrobit).
- Aktiivihiilisuodatin absorboi epämiellyttävät hajut ja kaasumaiset haitalliset aineet.
Elektroninen näyttö ilmoittaa, kun suodatin on vaihdettava.
Toimituksen sisältö
Ilmanpuhdistin ja kaukosäädin, ensimmäinen monikomponenttinen suodatinjärjestelmä.
Ohje
Ilmanpuhdistin säilyttää tehokkuutensa vain, kun käytössä olevat suodattimet vaihdetaan säännöllisin välein. Suositus: Suodattimien vaihto 2 - 3 kertaa vuodessa (käytön laajuudesta ja tiheydestä ja ilman epäpuhtauksien voimakkuudesta riippuen).
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Ilmanpuhdistin |
|---|---|
| Syvyys | 400 mm |
| Leveys | 400 mm |
| Paino | 14 kg |
| Korkeus | 669 mm |
| Nimellisjännite | 220 - 240 V |
| Sarja | PURIFIAIR |
| Hiukkaspuhdistetun ilman tilavuus | 620 m3/h |
| Nimellisteho turbomoodissa | 40 W |
| Nimellisteho hionta-asennossa | 5.5 W |
| Nimellistaajuus | 50 / 60 Hz |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Melutaso | 31 - 49 dB |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G981081620 |
|---|---|
| EAN | 4250101189500 |