Nestekaappi muovikanistereilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tukeva teräslevyrakenne vahvistetuilla kääntöovilla, lukittavissa liukukahvalla ja sylinterilukolla. Kaikissa kaappirungoissa on yksittäisulosvedon lukitus. Yksittäisulosvedon lukituksen ansiosta vain yksi laatikko voidaan avata kerrallaan. Kaapin kaatumisriski on siten minimaalinen. Ulosvedettävien hyllyjen ja laatikoiden asennus 25 mm jaolla.
Neste-/öljykaappi, varustettu muovisilla öljykanistereilla (nro 980060).
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Kaappia voidaan käyttää myös ilman öljykanistereita. Sisustus tarpeen mukaan: sopivat ulosvedettävät hyllyt ks. nro 980052.
Varustelu taulukkokäyttö
Ulosvedettävien hyllyjen määrä: 2
öljynkeräysaltaiden määrä: 1
öljykanistereiden määrä (25 litraa): 8
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja laatikot suljettuina.
- Varmista säilytettävät astiat kaatumista vastaan.
Sopimaton käyttö
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä tee omavaltaisia rakennemuutoksia tai muutoksia.
- Älä altista lamppua voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle tai avotulelle.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä seiso tai istu kaapin, laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
Malli
Tukeva teräslevyrakenne vahvistetuilla kääntöovilla, lukittavissa työntökahvalla, jossa sylinterilukko. Kaikki kaappirungot on varustettu yksittäisulosvedon varmistuksella. Yksittäisulosvedon varmistuksen ansiosta vain yksi laatikko voidaan avata kerrallaan. Kaapin kaatumisriski on näin ollen minimaalinen. Ulosvedettävien hyllyjen ja laatikoiden asennus 25 mm jaolla.
Nestekaappi, varustettu muovisilla öljykanistereilla (nro 980060).
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Kaappia voidaan käyttää myös ilman öljykanisteria. Sisustus tarpeen mukaan: sopivat ulosvedettävät hyllyt, ks. nro 980052.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Tuotetyyppi | Öljykaappi |
| Materiaalin paksuus | 1,2 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 200 kg |
| Tehokas korkeus | 1350 mm |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 123 kg |
| Korkeus | 1500 mm |
| Kaapin etulevyt | kokonaan pellistä oleva ovi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 980022 |
|---|---|
| EAN | 4062406107031 |