Air Cleaning Point
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vakaa ja vankka teräslevyrunko, jossa on integroitu paineilmatoiminen imujärjestelmä sekä keräyssäiliö. Imu ohjataan etupuolella olevalla jalkapolkimella. Takana rullat ja työntökahva helppoa siirtämistä varten.
Käyttöön tarvitaan vain työpajan paineilmaliitäntä.
Maalipinta
Antrasiitti RAL 7016.
Käyttötiedot
Työkappaleiden ja työkalujen helppoon ja tehokkaaseen puhdistukseen paineilman avulla. Pöly, lastut, öljy ja nesteet imetään pois ja kerätään keräyssäiliöön.
Toimitussisältö
Sis. GARANT-pa ilmapistooli nro 080123 koko AIR, letku sekä GARANT easyFix -paineilmapistoolipidike nro 955750 koko 1, easyFix-muovilaatikko nro 955790 koko 74.
Huomautus
Varasuodatinmatto on saatavilla numerolla 986001 osoitteessa www.hoffmann-group.com<Huomautus
2 varasuodatinmattoa nro 986001 koko 1 tarvitaan vaihtoon.
Rakenne
Vakaa ja tukeva teräspeltilaatikkorakenne, jossa on paineilmatoiminen integroitu imujärjestelmä sekä keräyssäiliö. Imua ohjataan etupuolella olevalla jalkapolkimella. Takana rullat ja työntökahva helppoa kuljetusta varten.
Käyttöön tarvitaan vain työpajan paineilmaliitäntä.
Maalaus
Antrasiitti RAL 7016.
Käyttötiedot
Työkappaleiden ja työkalujen helppoon ja tehokkaaseen puhdistukseen paineilman avulla. Pöly, lastut, öljy ja nesteet imetään ja kerätään keräyssäiliöön.
Toimitussisältö
Sis. GARANT-paineilmapistooli nro 080123 koko AIR, letku sekä GARANT easyFix -paineilmapistoolipidike nro 955750 koko 1, easyFix-muovilaatikko nro 955790 koko 74.
Huomautus
Varasuodatinmatto löytyy numerolla 986001 osoitteesta www.hoffmann-group.com
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Puhdistusasema |
|---|---|
| Syvyys | 450 mm |
| Leveys | 1050 mm |
| Paino | 90 kg |
| Korkeus | 1300 mm |
| Keräystilavuus | 40 l |
| Tyyppi | M |
| Työkorkeus | 870 mm |
| Paineilmakytkentä | DN 7,2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 986000 |
|---|---|
| EAN | 4045197866837 |