Yleismallinen perusjalusta, syvyys 600 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukevat neliöpylväät 40×40×2 mm, jaolla 40 : 40 mm, ripustusurilla hyllytasojen säätämiseksi varastoitavan tavaran mukaan. Pylväissä on muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sivupinnat sisäänpäin taivutettuina.
Hyllyvälin kenttäkuorma: Kun hyllytasojen väli on 600 mm, suurin kenttäkuorma on 1375−5500 kg.
Maalaus
Hyllystön pylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalatut.
Käyttötiedot
Ihanteelliset teollisuuteen, käsityöhön, kauppaan, hallintoon, arkistoihin jne. Mitat on sovitettu yleisesti käytössä oleville metalli- ja muovisäilytyslaatikoille − tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan koota yksittäis-, rivi- tai kaksipuoliseksi hyllystöksi.
Helppo, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta hyllyt paikalleen ja lukitse ne mukana toimitettavilla kartiomaisilla tapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Varastolaatikoita universaalihyllystöjen varusteluun on ryhmässä 96.
- Hyllystön vakauden varmistamiseksi vaaditaan kaatumisen estävät suojatoimenpiteet, kun korkeuden ja syvyyden suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan kokoamattomana, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 600 mm |
| Hyllyn korkeus | 2000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 4 |
| Hyllykonstruktio | Perushyllyteline |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Hyllytason syvyys | 600 mm |
| Hyllystön syvyys | 600 mm |
| Korotuskorkeus perusjalustan leveys | 1058 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375–5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Perustelineen lisärakennemitta, korkeus | 2004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990020 |
|---|---|
| EAN | 4045197518095 |