Yleismallinen perusrunko, syvyys 500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukevat neliöpylväät 40×40×2 mm, jaolla 40 : 40 mm, ripustusaukoilla hyllytasojen säätämiseksi varastoitavan tavaran mukaan. Pylväissä muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sisäänpäin käännetyin sivupinnoin.
Hyllyvälin kuorma: Kun hyllytasojen väli on 600 mm, enimmäishyllyvälin kuorma on 1375–5500 kg.
Maalaus
Hyllyrungon pylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Ihanteellinen teollisuuteen, käsityöhön, kauppaan, hallintoon, arkistoihin jne. Mitat on sovitettu yleisesti käytössä oleviin metalli- ja muovilaatikoihin – tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan koota yksittäis-, jatko- tai kaksipuoliseksi hyllystöksi.
Helppo, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta hyllyt paikalleen ja lukitse ne mukana toimitetuilla kartiotapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Varastolaatikoita yleishyllystöihin löytyy ryhmästä 96.
- Hyllystön vakauden varmistamiseksi vaaditaan kaatumissuojatoimenpiteitä, kun korkeuden ja syvyyden suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan kokoamattomana, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 500 mm |
| Hyllyn korkeus | 3000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 4 |
| Hyllykonstruktio | Perushyllystö |
| Hyllyjen lukumäärä | 7 |
| Hyllytason syvyys | 500 mm |
| Hyllystön syvyys | 500 mm |
| Korotuskorkeus perusjalustan leveys | 1058 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375 - 5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Perustelineen lisärakennemitta, korkeus | 3004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990010 |
|---|---|
| EAN | 4045197518293 |