Yleismallinen perusrunko, syvyys 400 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin vakaat neliöputkipylväät 40×40×2 mm, jako 40 : 40 mm, ripustusaukot hyllytasojen sovittamiseksi varastoitavaan tavaraan. Pylväissä on muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sivut sisäänpäin taivutettuina.
Hyllyvälin kenttäkuorma: Kun hyllytasojen väli on 600 mm, suurin kenttäkuorma on 1375–5500 kg.
Maalipinta
Hyllypylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Ihanteelliset teollisuuteen, käsityöhön, kauppaan, hallintoon, arkistoihin jne. Mitat on sovitettu yleisiin metalli- ja muovisiin säilytyslaatikoihin – tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan koota yksi-, rivi- tai kaksoishyllystöksi.
Yksinkertainen, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta hyllyt paikoilleen ja lukitse ne mukana toimitetuilla kartiotapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Varastolaatikoita yleishyllystöjen varustamiseen löytyy ryhmästä 96.
- Hyllystön vakauden varmistamiseksi tarvitaan kaatumissuoja, kun korkeuden ja syvyyden suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan osina, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan osina.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 400 mm |
| Hyllyn korkeus | 2000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 4 |
| Hyllykonstruktio | Perushyllystö |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Hyllytason syvyys | 400 mm |
| Hyllystön syvyys | 400 mm |
| Korotuskorkeus perusjalustan leveys | 1058 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375 - 5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Perustelineen lisärakennemitta, korkeus | 2004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990000 |
|---|---|
| EAN | 4045197518071 |