Yleismallinen lisärunkoteline
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Erittäin tukevat neliöpylväät 40×40×2 mm, jaolla 40 : 40 mm, ripustusurilla hyllytasojen sovittamiseksi varastoitavaan tavaraan. Pylväissä on muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sivureunat sisäänpäin taivutettu.
Kenttäkuorma: Kun hyllytasojen väli on 600 mm, maks. kenttäkuorma on 1375–5500 kg.
Maalaus
Hyllytelineen pylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Ihanteelliset teollisuuteen, käsityöhön, kauppaan, hallintoon, arkistoon jne. Mitat on sovitettu yleisiin metalli- ja muovivarastolaatikoihin – tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan järjestää yksi-, sarja- tai kaksiriviseksi hyllytelineeksi.
Helppo, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta hyllyt ja lukitse ne mukana toimitetuilla kartiotapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Yleishyllytelineiden varusteluun tarkoitettuja varastolaatikoita löytyy ryhmästä 96.
- Hyllytelineiden vakauden varmistamiseksi vaaditaan kaatumissuoja, kun korkeus–syvyys-suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan kokoamattomana kuljetuksen helpottamiseksi. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiahyllyteline |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 600 mm |
| Hyllyn korkeus | 2500 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 2 |
| Hyllykonstruktio | Lisäosateline |
| Hyllyjen lukumäärä | 6 |
| Hyllytason syvyys | 600 mm |
| Hyllystön syvyys | 600 mm |
| Päällysrakenteen mitat, päällystelineen leveys | 1031 mm |
| Asiakkaan asennus | ja |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375 - 5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | ja |
| Lisärakennusmitat lisärakennustelineen korkeus | 2504 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990025 |
|---|---|
| EAN | 4045197518286 |