Yleiskäyttöinen lisärunko, syvyys 500 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin vakaat neliöpylväät 40×40×2 mm, jaolla 40 : 40 mm; ripustusurat hyllytasojen sovittamiseksi varastoitavaan tavaraan. Pylväissä muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sivut sisäänpäin taivutettu.
Kenttäkuorma: 600 mm:n hyllytasovälillä maksimi kenttäkuorma on 1375–5500 kg.
Maalaus
Hyllystön pylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Ihanteellinen teollisuuteen, käsityöhön, kauppaan, hallintoon, arkistoihin jne. Mitat on sovitettu yleisiin metallisiin ja muovisiin säilytyslaatikoihin – tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan toteuttaa yksittäisenä, rivinä tai kaksoishyllystönä.
Yksinkertainen, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta vain hyllyt ja lukitse ne mukana toimitetuilla kartiotapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Yleishyllystöön sopivat varastolaatikot löytyvät ryhmästä 96.
- Hyllystön vakauden varmistamiseksi vaaditaan kaatumissuojatoimenpiteitä, kun korkeuden ja syvyyden suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan kokoamattomana kuljetuksen helpottamiseksi. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 500 mm |
| Hyllyn korkeus | 3000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 2 |
| Hyllykonstruktio | Laajennusteline |
| Hyllyjen lukumäärä | 7 |
| Hyllytason syvyys | 500 mm |
| Hyllystön syvyys | 500 mm |
| Päällysrakenteen mitat, päällystelineen leveys | 1031 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375 - 5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Lisärakennusmitat lisärakennustelineen korkeus | 3004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990015 |
|---|---|
| EAN | 4045197518316 |