Yleismallinen lisähyllystö, syvyys 400 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Erittäin tukevat neliöpylväät 40×40×2 mm, ripustusaukkojen jako 40 : 40 mm hyllytasojen sovittamiseksi varastoitaville tavaroille. Pylväissä on muoviset jalkalevyt.
Erittäin kantavat hyllyt paksusta teräslevystä, sivut sisäänpäin taivutetut.
Hyllykentän kuorma: Kun hyllytasojen väli on 600 mm, suurin hyllykentän kuorma on 1375–5500 kg.
Maalipinta
Hyllystön pylväät hiilenmusta RAL 9005, harmaat hyllyt, jauhemaalattu.
Käyttötiedot
Ihanteelliset teollisuuteen, käsityöammatteihin, kauppaan, hallintoon, arkistoihin jne. Mitat on sovitettu yleisesti käytössä oleviin metalli- ja muovilaatikoihin – tila hyödynnetään optimaalisesti. Voidaan koota yksittäiseksi, riviksi tai kaksipuoliseksi hyllystöksi.
Helppo, nopea ja tarkka asennus ilman ruuviliitoksia. Ripusta hyllyt paikalleen ja lukitse ne mukana toimitetuilla kartiotapeilla (nro 968420).
Huomautus
- Varastolaatikot yleishyllystöihin löytyvät ryhmästä 96.
- Hyllystön vakauden varmistamiseksi tarvitaan kaatumisen estotoimenpiteitä, kun korkeuden ja syvyyden suhde on suurempi kuin 4:1.
- Toimitetaan kokoamattomana kuljetuksen helpottamiseksi. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 180 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Lattiakyllyteline |
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 400 mm |
| Hyllyn korkeus | 2000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 2 |
| Hyllykonstruktio | Lisäosateline |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Hyllytason syvyys | 400 mm |
| Hyllystön syvyys | 400 mm |
| Päällysrakenteen mitat, päällystelineen leveys | 1031 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Hyllytason leveys | 1000 mm |
| Hyllyn asennustyyppi | kartiotapit |
| Suurin kenttäkuorma 600 mm:n hyllyvälillä | 1375–5500 kg |
| Hyllytason leveys, vapaa mitta | 950 mm |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Lisärakennusmitat lisärakennustelineen korkeus | 2004 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 990005 |
|---|---|
| EAN | 4045197518200 |