Kuormalavahyllystö, perusyksikkö, syvyys 1100 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Rakennemitat:
Hyllystön kokonaispituus:
Pylväskarmille S610-M18-U ja S625-A18:
Nimellispituus + pylväiden lukumäärä × 86 mm (S610-M18-U)
Nimellispituus + pylväiden lukumäärä × 110 mm (S625-A18).
Malli
Perusrunko, joka koostuu 2 profiilikarmista, joissa kummassakin 4 ankkurointia ja 2 tai 3 pylväsparia.
Jatkorunko, joka koostuu 1 profiilikarmista, jossa 4 ankkurointia ja 2 tai 3 pylväsparia. Lisätasot löytyvät tarvikkeista.
Perusrungon lisäysmitta: 2872 mm.
Pylväät tyyppi LNS 100 × 50 × 1,5.
Maalaus
Pylväät RAL 5017 liikenne-/liikennesininen, palkit RAL 2004 oranssi, jauhemaalattu.
Huomautus
- Epätasaisilla lattioilla suosittelemme lisäksi aluslevyjä.
- Hyllystöt toimitetaan kokoamattomina, mikä alentaa rahtikustannuksia. Toimitus ilman asennusta.
- Huomioi, että rungon ja seinien tai rakennusosien välin on oltava pohjalevyä varten vähintään 100 mm.
Pylväitä asennettaessa on tärkeää, että ulommat rungot ulottuvat vähintään 500 mm viimeisen varastotason yläpuolelle. Hyllystörivin sisällä riittää 100 mm:n ylitys.
Tekniset määräykset kuormalavahyllystön rakentamiseen BGR 234:n mukaan:
- Ulkopilareiden on käytävien ja liikenneväylien kohdalla oltava vähintään 500 mm korkeammalla kuin ylin varastotaso.
- Läpiajot ja ylitykset on varustettava umpinaisella levyllä (esim. lastulevy).
- Vapaan kulkukorkeuden on oltava vähintään 2100 mm.
- Ulkopilareihin ja läpiajokohtiin on asennettava törmäyssuoja.
- Yksipuolinen hyllystö, joka seisoo vapaasti tilassa, on varmistettava takaa ritilätaustaseinillä (varastoitavien tavaroiden putoamista vastaan).
- Jokaiseen hyllystön kenttään on kiinnitettävä sallittua kuormaa koskevat kilvet.
- Betonilaatu: vähintään C20/25 standardin EN 206-1 (DIN 1045-2) mukaan; betonin paksuus ainakin 200 mm.
- Jos kuormalavojen väli kaksinkertaisessa hyllystössä on alle 100 mm, on asennettava läpityöntösuojat.
Lisäohjeita suunnitteluun ja asennukseen:
- Tärkeä suure on nurjahduspituus (K) = suurin etäisyys lattian ja ensimmäisen palkkitason yläpinnan välillä. Sitä käytetään määrittämään käytettävä pylvästyyppi.
- Tavaroiden yläpuolella on aina oltava noin 100 mm väli seuraavaan hyllytasoon tai hallin kattoon.
- Nostokorkeus käsittelylaitteelle: ylimmän hyllytason yläpinta + 200 mm.
Tekniset tietomme eivät päde asfaltoiduille tai magnesiumia sisältäville pinnoille, kivetyksille eikä telabetonille.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 1545 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kuormalavahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 50 mm |
| Värivalinta | RAL 5010, 2004 |
| Asennustapa | Hyllystö |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 1100 mm |
| Syvyys | 1100 mm |
| Korkeus | 2500 mm |
| Lavojen pidike, kantavuudella | 515 kg |
| Syvyys | 1100 mm |
| Korkeus | 4500 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 2 |
| Hyllykonstruktio | Perushyllyteline |
| Korotuskorkeus perusjalustan leveys | 2872 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Varastotasojen lukumäärä | 4 |
| Kuorma per hyllytaso | 1545 kg |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Lokeron leveys | 2700 mm |
| Runkoprofiili | S610-M18-U |
| Kenttäkuorma (3 kenttää, 3 pylväsmittaa per kenttä) | 6325 kg |
| Lavapaikkojen määrä per kenttä | 12 |
| Tolpan tyyppi | LNS 100×50×1,5 |
| Varastotasojen lukumäärä | 4 |
| Hyllyn saavutettavuus | Kaksipuolinen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 991202 |
|---|---|
| EAN | 4058255110087 |