Pallelokerikko, jatko-osa Syvyys 1100 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Kuvaus
Kokoonpanomitat:
Hyllystön kokonaispituus:
Pylväskarungolle S610-M18-U ja S625-A18:
Nimellispituus + pylväiden lukumäärä × 86 mm (S610-M18-U)
Nimellispituus + pylväiden lukumäärä × 110 mm (S625-A18).
Malli
Perusyksikkö koostuu 2 profiilirungosta, joissa kummassakin 4 ankkurointia ja 2 tai 3 pylväparia.
Jatkorunko koostuu 1 profiilirungosta, jossa 4 ankkurointia ja 2 tai 3 pylväparia. Lisätasot löytyvät lisävarusteista.
Jatkorungon kokoonpanomitta: 2786 mm.
Pylväät tyyppi LNS 100 × 50 × 1,5.
Maalipinta
Pylväät RAL 5017 liikennesininen (vastaava), palkit RAL 2004 oranssi, jauhemaalattu.
Huomautus
- Epätasaisille lattioille suosittelemme lisäksi aluslevyjä.
- Hyllystöt toimitetaan kokoamattomina, mikä alentaa rahtikustannuksia. Toimitus ilman asennusta.
- Huomioi, että etäisyyden rungon ja seinien tai rakennusosien välillä on oltava vähintään 100 mm pohjalevyä varten.
Pylväitä asennettaessa on tärkeää, että ulommat rungot ulottuvat vähintään 500 mm viimeisen varastointitason yläpuolelle. Hyllystörivin sisällä riittää 100 mm:n ulkonema.
Tekniset määräykset palettihyllystön rakentamiseen BGR 234:n mukaan:
- Ulkopilareiden on käytävien ja liikenneväylien kohdalla oltava vähintään 500 mm korkeammalla kuin ylin varastointitaso.
- Läpiajot ja ylärakenteet on varustettava suljetulla levyllä (esim. lastulevy).
- Vapaan kulkukorkeuden on oltava vähintään 2100 mm.
- Ulkopilareihin ja läpiajoihin on asennettava törmäyssuojaus.
- Yksipuolinen hyllystö, joka seisoo vapaasti tilassa, on taustapuolelta varmistettava ritilätaustaseinillä (varastoitavien tavaroiden putoamista vastaan).
- Jokaiseen hyllystökennoon on kiinnitettävä kilvet, joissa ilmoitetaan sallittu kuorma.
- Betonilaatu: vähintään C20/25 standardin EN 206-1 (DIN 1045-2) mukaan; betonin paksuus vähintään 200 mm.
- Jos kuormalavojen välinen etäisyys kaksoishyllystössä on alle 100 mm, läpipudotuksen estot on järjestettävä.
Lisäohjeita suunnitteluun ja asennukseen:
- Tärkeä suure on nurjahduspituus (K) = suurin etäisyys lattian ja ensimmäisen palkkitason yläpinnan välillä. Sitä käytetään määrittämään, mitä pylvästyyppiä tulee käyttää.
- Tavaroiden yläpuolella tulee aina olla noin 100 mm etäisyys seuraavaan hyllytasoon tai hallin kattoon.
- Nostokorkeus käsittelylaitteelle: ylimmän hyllytason yläpinta plus 200 mm.
Tekniset tietomme eivät koske asfaltoituja tai magnesiumia sisältäviä pintoja, kivetyksiä eikä jyräbetonia.
Tekniset tiedot
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 1545 kg |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Kuormalavahyllystö |
| Korkeussäätö porrastettuna | 50 mm |
| Värivalinta | RAL 5010, 2004 |
| Asennustapa | Hyllystö |
| Tuotenimen attribuutti | Syvyys 1100 mm |
| Syvyys | 1100 mm |
| Korkeus | 2500 mm |
| Lavojen pidike, kantavuudella | 515 kg |
| Syvyys | 1100 mm |
| Korkeus | 3000 mm |
| Hyllystön pystyrunkojen lukumäärä | 1 |
| Hyllykonstruktio | Lisärunko |
| Päällysrakenteen mitat, päällystelineen leveys | 2786 mm |
| Asiakkaan asennus | kyllä |
| Varastotasojen lukumäärä | 3 |
| Kuorma per hyllytaso | 1545 kg |
| Pistokekiinnitys | kyllä |
| Lokeron leveys | 2700 mm |
| Runkoprofiili | S610-M18-U |
| Lavapaikkojen määrä per kenttä | 9 |
| Tolpan tyyppi | LNS 100×50×1,5 |
| Varastotasojen lukumäärä | 3 |
| Hyllyn saavutettavuus | Kaksipuolinen |
| Kenttäkuorma (3 kenttää, 2 tolppaparia per kenttä) | 5320 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 991207 |
|---|---|
| EAN | 4058255110117 |