Sähköisesti korkeussäädettävä työpiste, kantavuus enintään 250 / 200 kg, Eluplan-levy tumma
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko, jossa nostoyksikkö ja poikittaistuennat sivuilla ja takana vakautusta varten. 50 mm paksu tummasta Eluplanista valmistettu taso.
Maalaus
Korkeussäädettävät jalat mustat, poikittaistuennat antrasiitti RAL 7016 jauhemaalatut.
Huomautus
Suurimman kantavuuden vuoksi tulee käyttää vain liikuteltavia laatikostoja. Vältä laatikostojen asentamista työtason alle. Lisäosien myötä kantavuus pienenee vastaavasti. Toimitetaan täysin koottuna.
Suositus
Kevyisiin asennustöihin istuen ja seisten.
Rakenne
Työpöytä ilman liukulevyjä, riviasennus ei mahdollinen.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Kevyisiin toimisto- ja asennustöihin istuen tai seisten.
- Koot 1250/s, 1500/s ja 2000/s: riviasennus mahdollinen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Saa muuttaa ja muokata vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
- Huomioi enimmäiskantavuudet.
Soveltumaton käyttö
- Älä seiso tai istu työpöydän päällä.
- Älä asenna työpöytään kupua.
- Älä kiinnitä sitä lattiaan.
- Älä aktivoi korkeudensäätöä, jos työtason alla on esineitä.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä lamppua alueilla, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä aseta kokoja 10250, 10500 ja 20000 riviin.
Malli
Runko nostoyksiköllä ja poikittaistuilla sivu- ja takapuolen stabilointiin. 50 mm paksu tumma Eluplan-levy.
Maalipinta
Korkeussäädettävät jalat mustat, poikittaistuet antrasiitti RAL 7016 jauhemaalattu.
Huomautus
Suuren kantavuuden vuoksi tulee käyttää ainoastaan liikuteltavia laatikostoja. Vältä laatikostojen asentamista työtason alle. Lisärakenteet pienentävät kantavuutta vastaavasti. Toimitetaan täysin koottuna.
Suositus
Kevyet asennustyöt istuen ja seisten.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 200 kg |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Syvyys | 750 mm |
| Työtason materiaali | Eluplan, tumma |
| Syvyys | 750 mm |
| Leveys | 1250 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1250 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 610–1200 mm |
| Työtaso (syvyys) | 750 mm |
| Paino | 94 kg |
| Rullattava | ei |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Comfortclose | ei |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Nostonopeus | 38 mm/s |
| Maksimikantavuus | 250 kg |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | kyllä |
| Maksimikantavuus | 250 kg |
| Nostokapasiteetti jatkuvalla kuormituksella | 250 kg |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 920301 |
|---|---|
| EAN | 4062406755362 |