Workstation mLevel bambulevyllä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Workstation mLevel, työpiste, joka mukautuu tarpeisiisi. Klassinen manuaalinen korkeussäätö 25 mm jaolla jalkayksikön lukitusruuveilla. Koko työpiste säätyy. Helppoa käsittelyä varten pöydän sisäpuolella on asteikko tarkan työskentelykorkeuden säätämiseksi.
Maalaus
Jalkayksikkö antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopilari eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. konfiguroitavissa.Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Kevyisiin asennustöihin istuen tai seisten.
- Saa käyttää vain sisätiloissa.
- Tarkoitettu käytettäväksi kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Huomioi maksimaaliset kantavuudet.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun toimesta.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu Workstationin päällä.
- Älä käytä laitteistoa alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
Rakenne
Workstation mLevel, työpiste, joka mukautuu tarpeisiisi. Perinteinen manuaalinen korkeudensäätö 25 mm jaolla jalkaosan lukitusruuveilla. Koko työpiste säätyy. Helppoa käsittelyä varten pöydän sisäpuolella on asteikko tarkan työskentelykorkeuden määrittämiseen.
Maalipinta
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväät eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu, konfiguroitavissa.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeuden tasaus | 25 mm |
| Korkeussäädön toteutus | mekaaninen |
| Työpisteen korkeussäätö | 750-1000 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Syvyys | 800 mm |
| Työtason materiaali | Bambu |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 1500 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 750 - 1000 mm |
| Työtaso (syvyys) | 700 mm |
| Sarja | Työasema |
| Paino | 70 kg |
| Nostokyky | 250 kg |
| Tehokas korkeus | 710 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Portaaton korkeudensäätö | ei |
| Korkeussäädön periaate | täydellinen lisärakenne |
| Nostokyky | 250 kg |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 1500 mm |
| Paino | 70 kg |
| Tehokas korkeus | 710 mm |
| Kokonaiskorkeus | 750 - 1000 mm |
| Kokonaiskorkeus | 750 - 1000 mm |
| Malli | mLevel |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | ei |
| Vähimmäiskorkeus | 750 mm |
| Tehokas leveys alapuoli pöytäleveys | 1420 mm |
| Säädettävä korkeus | 750 - 1000 mm |
| Vähimmäiskorkeus | 750 mm |
| Suurin korkeus | 1000 mm |
| Työpisteen korkeussäätö | 750-1000 mm |
| Alusrakenteen tehokas leveys | 1420 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 920006 |
|---|---|
| EAN | 4062406254872 |