Workstation eLevel tummanharmaalla Eluplan-levyllä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Workstation eLevel – sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisen ohjauspaneelin kautta. Ohjauspaneeli näytöllä ja muistitoiminnolla. Säädön yhteydessä koko työpisteen korkeus muuttuu.
Maalipinnoitus
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväät anodisoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät työtason alle ruuvattavia laatikostoja, huomioi, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviin asennettaessa tulee käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joiden merkintä on .../2, on varustettu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot ovat samankaltaiset kuin aiemmissa nostoyksiköissä; pieniä poikkeamia. Ohjauspaneeli on näissä koissa ulkonäöltään erilainen, mutta toiminnallisesti sama.
Huomautus
- Näiden tuotenumeroiden määrittämiseksi vaaditaan sopimus Teknisen hankinnan P93:n kanssa, puhelin +49 89 8391 9165; ajantasainen saatavuus on tarkistettava.
- Huomioi enimmäiskantavuus; sitä ei saa missään olosuhteissa ylittää! Erityisen tärkeää tukipylväiden lisärakenteiden suunnittelussa.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Ergonomiseen työskentelyyn istuen tai seisten.
- Saa käyttää vain sisätiloissa.
- Tarkoitettu käytettäväksi kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Saa muuttaa ja muuntaa vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Huomioi enimmäiskantavuudet.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
Epätarkoituksenmukainen käyttö
- Älä seiso tai istu Workstationin päällä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Ei voida yhdistää koteloihin, jotka ovat korkeampia kuin 500 mm.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
Malli
Workstation eLevel – sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisen ohjauspaneelin kautta. Ohjauspaneeli näytöllä ja muistitoiminnolla. Säädössä koko työpisteen korkeus muuttuu.
Maalaus
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväs eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu. konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät tason alle ruuvattavia laatikostoja, huomioi, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviasennuksessa tulee käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joiden .../2, on varustettu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot ovat samankaltaiset kuin aiemmissa nostoyksiköissä, pienin poikkeamin. Ohjauspaneeli on näissä ko’oissa ulkoasultaan erilainen, mutta toiminnallisesti sama.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 40 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeuden tasaus | 25 mm |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 700–1000 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Syvyys | 800 mm |
| Työtason materiaali | Eluplan |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Työtason pituus | 1000 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 670–990 mm |
| Työtason yläpinta | Pinnoite on antistaattinen, erittäin naarmuuntumiskestävä, keskikova, ei valonkestävä |
| Työtaso (syvyys) | 800 mm |
| Työtason pinnoite | Eluplan (muovi), (linoleumlattia) |
| Työtason yläpinnan väri | tummanharmaa |
| Sarja | Workstation |
| Paino | 70 kg |
| Nostokyky | 250 kg |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Korkeussäädön periaate | täydellinen lisärakenne |
| Pinnoitteen paksuus | 2 mm |
| Kokonaiskorkeus | 670–990 mm |
| Malli | eLevel |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | kyllä |
| Vähimmäiskorkeus | 670 mm |
| Suurin korkeus | 990 mm |
| Työpisteen korkeussäätö | 670–990 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 920012 |
|---|---|
| EAN | 4067263001355 |