Workstation eLevel+ tummanharmaalla Eluplan-levyllä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Workstation eLevel+ sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisella ohjauspaneelilla. Ohjauspaneeli näytöllä ja muistitoiminnolla. Säädön yhteydessä työtason korkeus muuttuu.
eLevel+: vain työtasoa säädetään korkeussuunnassa, muu työpiste pysyy muuttumattomana. Takaseinä integroidulla kaapelikanavalla.
Maalipinta
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväät eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät työtason alle kiinnitettäviä laatikostoja, huomioi, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviasennuksessa tulee käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joissa on .../2, on varustettu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot vastaavat aiempien nostoyksiköiden tietoja, pienin poikkeamin. Ohjauspaneeli on näissä ko’oissa ulkoasultaan erilainen, mutta toiminnallisesti sama.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Ergonomiseen työskentelyyn istuen tai seisten.
- Saa käyttää vain sisätiloissa.
- Tarkoitettu käytettäväksi kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Saa muuttaa ja rakentaa uudelleen vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Noudata enimmäiskantavuuksia.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun kautta.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu Workstationin päällä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylöspäin tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen ja kovettumaton.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Ei voida yhdistää kotelointeihin, jotka ovat korkeampia kuin 500 mm.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
Rakenne
Workstation eLevel+ sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisen ohjauspaneelin kautta. Ohjauspaneeli näytöllä ja muistitoiminnolla. Säädettäessä työtason korkeus muuttuu.
eLevel+: vain työtaso säätyy korkeussuunnassa, muu työpiste säilyy muuttumattomana. Takaseinä integroidulla kaapelikanavalla.
Maalaus
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväs eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035 jauhemaalattu, konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät työtason alle ruuvattavia laatikostoja, huomioi, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviasennuksessa tulisi käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joissa on .../2, on koottu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot vastaavat aiempia nostoyksiköitä, pienin poikkeamin. Ohjauspaneeli on näissä kooissa ulkonäöltään erilainen, mutta toiminnallisesti sama.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 40 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeuden tasaus | 25 mm |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 700-1000 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Syvyys | 800 mm |
| Työtason materiaali | Sähköinen työpöytä |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Työtaso (paksuus) | 40 mm |
| Työtason pituus | 2000 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 700 - 1000 mm |
| Työtason yläpinta | Pinnoite antistaattinen, erittäin naarmuuntumiskestävä, keskikova, ei valonkestävä |
| Työtaso (syvyys) | 700 mm |
| Työtason pinnoite | Sähköinen työpöytä (muovi), (linoleumilattia) |
| Työtason yläpinnan väri | tummanharmaa |
| Sarja | Työpiste |
| Paino | 105 kg |
| Nostokyky | 250 kg |
| Tehokas korkeus | 660 mm |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Korkeussäädön periaate | vain työtason kanssa |
| Nostokyky | 250 kg |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Paino | 105 kg |
| Pinnoitteen paksuus | 2 mm |
| Tehokas korkeus | 660 mm |
| Kokonaiskorkeus | 1000 mm |
| Kokonaiskorkeus | 1000 mm |
| Malli | eLevel+ |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | kyllä |
| Vähimmäiskorkeus | 700 mm |
| Tehokas leveys alapuoli pöytäleveys | 1880 mm |
| Säädettävä korkeus | 700 - 1000 mm |
| Vähimmäiskorkeus | 700 mm |
| Suurin korkeus | 1000 mm |
| Työpisteen korkeussäätö | 700-1000 mm |
| Korkeus takaseinällä | 1000 mm |
| Alusrakenteen tehokas leveys | 1880 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 920022 |
|---|---|
| EAN | 4062406119539 |