Workstation eLevel bambulevyllä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Workstation eLevel – sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisen ohjauspaneelin kautta. Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto. Säädön yhteydessä koko työpisteen korkeutta muutetaan.
Maalaus
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopylväs eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät laatikostoja, jotka ruuvataan työtason alle, on huomioitava, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviasennuksessa tulee käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joissa on .../2, on varustettu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot vastaavat aiempia nostoyksiköitä, pieniä poikkeamia. Näiden kokojen ohjauspaneeli on ulkonäöltään erilainen, mutta toiminnallisesti sama.
Huomautus
- Näiden tuotenumeroiden määrittämiseksi vaaditaan sopimus Teknisen hankinnan P93:n kanssa, puh. +49 89 8391 9165; ajantasainen saatavuus on tarkistettava.
- Huomioi enimmäiskantavuus; sitä ei saa missään olosuhteissa ylittää! Erityisen tärkeää tukipylväspäällysrakenteiden suunnittelussa.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Ergonomiseen työskentelyyn istuen tai seisten.
- Saa käyttää vain sisätiloissa.
- Tarkoitettu käytettäväksi kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Muutokset ja muutostyöt vain Hoffmann Groupin hyväksytyillä lisävarusteilla.
- Noudata enimmäiskantavuuksia.
- Korjaukset Hoffmann Groupin asiakaspalvelun toimesta.
Sopimaton käyttö
- Älä seiso tai istu Workstationin päällä.
- Älä käytä laitetta alueilla, jotka viettävät ylös- tai alaspäin.
- Älä käytä työpöytää alueilla, joissa alusta on irtonainen eikä kovettunut.
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Ei voida yhdistää koteloihin, jotka ovat korkeampia kuin 500 mm.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä altista lamppua voimakkaalle lämmölle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
Malli
Workstation eLevel – sähköinen, portaaton korkeudensäätö. Korkeudensäätö elektronisella ohjauspaneelilla. Ohjauspaneelissa näyttö ja muistitoiminto. Säädettäessä koko työpisteen korkeus muuttuu.
Maalipinta
Jalkaosa antrasiitti RAL 7016, ei konfiguroitavissa.
Nostopilarit eloksoitua alumiinia, ei konfiguroitavissa.
Sivu- ja takaseinä vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu. konfiguroitavissa.
Huomautus
- Jos käytät laatikostoja, jotka ruuvataan kiinni työtason alle, huomioi, että laatikostot eivät saa olla korkeampia kuin 500 mm.
- Varoitus: Riviin asetettaessa tulee käyttää liukulevyä nro 920350 (puristumisvaara).
Koot, joissa on .../2, on varustettu vaihtoehtoisella nostoyksiköllä. Tekniset tiedot vastaavat aiempia nostoyksiköitä; pieniä poikkeamia. Näiden kokojen ohjauspaneeli näyttää erilaiselta, mutta on toiminnallisesti sama.
Tekniset tiedot
| Levyn paksuus | 50 mm |
|---|---|
| Tuotetyyppi | Työpöytä |
| Rakenneversio | Teräsputkirakenne |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Korkeuden tasaus | 25 mm |
| Korkeussäädön toteutus | sähköinen |
| Työpisteen korkeussäätö | 700–1000 mm |
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Syvyys | 800 mm |
| Työtason materiaali | Bambu |
| Syvyys | 800 mm |
| Leveys | 1500 mm |
| Työtaso (paksuus) | 50 mm |
| Työtason pituus | 1500 mm |
| Korkeudensäätöalue (työtason yläreuna) alkaen – päättyen | 670–990 mm |
| Työtaso (syvyys) | 800 mm |
| Sarja | Workstation |
| Paino | 80 kg |
| Nostokyky | 250 kg |
| Työpöydän/pöydän kantavuus – maksimi tasaisesti jakautunut kuorma (puulle) | 250 kg |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Portaaton korkeudensäätö | kyllä |
| Korkeussäädön periaate | täydellinen päärakenne |
| Kokonaiskorkeus | 670–990 mm |
| Malli | eLevel |
| Ohjauspaneeli, jossa näyttö ja muistitoiminto | kyllä |
| Vähimmäiskorkeus | 670 mm |
| Suurin korkeus | 990 mm |
| Työpisteen korkeussäätö | 670–990 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 920016 |
|---|---|
| EAN | 4067263001423 |