ESD-suojamatto, leveys 91 cm, musta
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Täyttää IEC 61340-4-1 (luokka DIF), mitattu vastus Rg 106 − 109 Ω, Rp 106 − 109 Ω. Sähköstaattinen varautuminen (kävelytesti) täyttää ISO 6356 ja EN 1815.
Rakenne
Staattisesti johtava suojamatto, 14 mm paksu. Kestävä laminoitu mikrokennovinyylipinta, joka vähentää väsymistä. Varustettu 10 mm painonapilla ja maadoituskaapelilla. Korkea liukastumisenesto (R9 DIN 51130 ja BGR181 mukaan) ja samalla kyynellevymäinen kuvio helpottaa kiertoliikkeitä. Alapuolen liukuestopinta estää liukumisen ja neljä viistettyä reunaa vähentävät kompastumisriskiä.
Toimitussisältö
Sis. maadoituskaapelin.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | ESD-lattiamatto |
|---|---|
| Tuotenimen attribuutti | musta |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Iskusuoja | Lattia |
| Seisomamukavuus | Väsymystä vähentävä; Liukumaton; Eristys (lämpötila) |
| Materiaaliominaisuus | ei öljynkestävä |
| Leveys | 91 cm |
| Sarja | Diamond Stat™ |
| Paksuus | 14 mm |
| Pituus | 150 cm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 972602 |
|---|---|
| EAN | 662641699472 |