ESD-kääntötuoli, keinonahka, suojatulpat ja jalkarengas, korkea ESD
!
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Sähköä johtava DIN 61340-5-1 mukaan.
Malli
Istuimessa ja selkänojassa sähköä johtava ESD-tekonahkaverhoilu. Mukava ja hengittävä, kestävä. Mukavuuspehmuste, ergonominen selkänoja ja vaakasuuntainen tikkaus, kätevät työntökahvat. Ergonomiapaketti: synkronitekniikka ja painon säätö. Kauttaaltaan sähköä johtava yhteys tyynystä ESD-rulliin/-suojatulppiin. Selkänoja, jossa sähköä johtava muovikuori ja työntökahvat.
Painon säätö 45–120 kg.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | ESD-työtuoli |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Korkeudensäätöalue | 590 - 860 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Sarja | Work-Tec Ergo |
| Istuinsyvyys | 470 mm |
| Istuimen leveys | 460 mm |
| Selkänojan korkeus | 580 mm |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Korkeussäädön toteutus | Kaasujousi |
| Istuinosan kallistuksen säätö | kyllä |
| Korkeudensäätöalue | 590–860 mm |
| Upotussyvyyden säätöalue | 60 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Istuinkallistuksen säätö asteina | 6° |
| Selkänojan korkeudensäätöalue | 60 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972673ESD |
|---|---|
| EAN | 4016849944005 |