ESD-työtuoli (pyörivä), kangasverhoilu, liukutassuilla, matala ESD ESD
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Normi
Johtavuus standardin DIN 61340-5-1 mukaan.
Rakenne
Ergonominen työtuoli synkronimekanismilla. Istuimen pehmuste ja selkänoja ESD-johtavaa erikoiskangasta. Estää staattisen varautumisen. Johtava viisihaarainen alumiininen jalkaristikko. Korkea turvallisuus 5 ESD-pyörän / -liukutassun sarjan ansiosta.
Vapaa käsien liike korkean ja kapean selkänojan ansiosta.
Käyttötiedot
Turvalliseen ja hallittuun työskentelyyn ESD-herkkien komponenttien ja laitteiden kanssa. Estää hallitsemattomasta sähköpurkauksesta aiheutuvat vauriot elektroniikkakomponenteille.
Huomautus
Toimitetaan kokoamattomana, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Korkeudensäätöalue | 490 - 630 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Istuinsyvyys | 450 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Selkänojan korkeus | 600 mm |
| Istuinmateriaalin väri | antrasiitti |
| Korkeudensäätöalue | 490–630 mm |
| Upotussyvyyden säätöalue | 40 mm |
| Selkänojan säätöalue | 60 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972651ESD |
|---|---|
| EAN | 4062406198176 |