ESD-työpyörätuoli, kangasverhoilu, pyörillä, matala ESD ESD
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
Johtavuus DIN 61340-5-1:n mukaan.
Rakenne
Ergonominen työpyörätuoli synkromekaniikalla. Istuimen verhoilu ja selkänoja ESD-johtavaa erikoiskangasta. Estää staattisen varautumisen. Johtava, viisipuolinen alumiininen jalkaristi. Korkea turvallisuus 5 ESD-pyörän/-liukutassun sarjan ansiosta.
Käsivarsille hyvä liikkumatila korkean ja kapean selkänojan ansiosta.
Käyttötiedot
Turvalliseen ja hallittuun työskentelyyn ESD-herkkien komponenttien ja laitteiden kanssa. Estää hallitsemattoman sähköpurkauksen aiheuttamat vauriot elektroniikkakomponenteissa.
Huomautus
Toimitetaan kokoamattomana, koska se helpottaa kuljetusta. Toimitetaan kokoamattomana.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työtuoli |
|---|---|
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Korkeudensäätöalue | 480 - 630 mm |
| Tuolin nostokyky | 120 kg |
| Istuinsyvyys | 450 mm |
| Istuimen leveys | 470 mm |
| Selkänojan korkeus | 600 mm |
| Istuinmateriaalin väri | antrasiitti |
| Toteutus | pyörillä |
| Korkeudensäätöalue | 480 - 630 mm |
| Upotussyvyyden säätöalue | 40 mm |
| Selkänojan säätöalue | 60 mm |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G972650ESD |
|---|---|
| EAN | 4062406198169 |