ESD-hyllykaappi, ovet kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaappi ESD-johtava, standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti. Kiinnitys hyllytasolle 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Tasausjalusta 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien tasaamiseen.
ESD-testaukset suoritetaan DIN EN 61340-5-1 -standardin mukaisesti. Resistanssi mitataan maadoitukseen soveltuvaa pistettä vasten raja-arvolla Rgp < 1 GΩ. Hyllytasot ovat ESD-jauhemaalattuja. Kaapin muovijalat eivät ole ESD-johtavia, joten kaappien maadoituspiste on liitettävä rakennuksen maadoitusjärjestelmään.
Maalipinta
Vaaleanharmaa, RAL 7035 -sävyn kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
Toimitus ilman ESD-suojapakkausta. Kaikki muoviosat (esim. suojakuvut ja liukukahvat) eivät ole ESD-johtavia.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin rungon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi ESD-johtava standardin DIN EN 61340-5-1 mukaisesti. Hyllyjen kiinnitys 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen.
ESD-testaukset suoritetaan DIN EN 61340-5-1:n mukaisesti. Resistanssi mitataan maadoitukseen soveltuvaan pisteeseen, raja-arvolla Rgp < 1 GΩ. Hyllyt ovat ESD-jauhemaalattuja. Kaapin muovijalat eivät ole ESD-johtavia, joten kaappien maadoituspiste on liitettävä rakennuksen maadoitusjärjestelmään.
Maalaus
Vaaleanharmaa, RAL 7035:n kaltainen, ESD-jauhemaalattu.
Huomautus
Toimitus ilman ESD-suojapakkausta. Kaikki muoviosat (esim. suojakannet ja liukukahvat) eivät ole ESD-johtavia.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 35 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Korkeus | 1000 mm |
| Paino | 56 kg |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Comfortclose | ei |
| Hyllyjen lukumäärä | 2 |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 35 kg |
| Sähköstaattinen ominaisuus | EGB/ESD |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 972380 |
|---|---|
| EAN | 4062406180720 |