Suositeltu
Nitriilikumimatto, umpinainen, turvareunat musta / oranssi
!
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Nitriilikumista valmistetut teollisuusmatot, joissa on pyöreät aukot ja hyvin näkyvät, oranssit turvareunat kolmella sivulla.
- Pohjan lisäkorokkeet tarjoavat runsaasti tilaa lialle ja nesteille – pinta pysyy puhtaana, kuivana ja liukumattomana.
- Kestävä, vankka nitriilikumi, erittäin hyvä kulutuskestävyys.
- Erittäin liukumaton pinta ja varma pito lattiaan myös märkänä.
Paksuus: 22 mm, paino: n. 13 kg/m2. - Kestää teollisuusöljyjä ja useimpia kemikaaleja.
- Liukuestetestattu standardien DIN 51130 ja BGR 181 mukaan.
Umpinainen nitriilikumimatto.
Huomautus
Erikoismitat pyynnöstä moduulimitoissa 30,5×30,5 cm, lisänä 5 cm reunalistoja varten.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Työpistematto |
|---|---|
| Väri | musta / oranssi |
| Iskusuoja | Lattia |
| Seisomamukavuus | Väsymistä vähentävä; Liukastumista estävä; Eristys (lämpötila) |
| Materiaaliominaisuus | Öljynkestävä |
| Paksuus | 22 mm |
| Materiaali | nitriilikumi |
| Leveys | 66 cm |
| Väri | musta / oranssi |
| Uraava | ei |
| Turvareunoilla | kolmisivuinen |
| Pinta-alapaino | 13 kg/m2 |
| Pituus | 102 cm |
| Paksuus | 22 mm |
| Valmistajan merkintä | Safety Stance Solid™ Nitril |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 964621 |
|---|---|
| EAN | 662641855786 |