Istuma-seisomatuoli, PU-vaahto suojatulpat ja jalkarengas
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Standardi
DIN 68877
Malli
Alumiininen viisiristikkojalka (⌀ 600 mm).
Kaasjousi portaattomaan korkeudensäätöön. Istuinosa aaltokuvioitua SoftTouch PU -vaahtoa.
Pehmä, luistamaton istuttavuus, aaltokuviointi mahdollistaa ilmankierron (hyvä ilmankierto).
Ergonominen selkänoja (korkeus 190 mm) tukee oikeaa istuma-asentoa. PU-vaahto, pehmoinen, mukava, helppo pyyhkiä.
Käyttö
Ihanteellinen seisomis- ja istumisyhdistelmä. Istuma- tai seisomatyöpisteille tai näiden yhdistelmille.
Nousuapuväline − työskentelykorkeuksille 720 − 1000 mm.
Ohje
Toimitetaan osina edullisemman rahdin vuoksi. Toimitukseen ei sisälly asennusta.
Tekniset tiedot
| Korkeudensäätöalue | 510 - 780 mm |
|---|---|
| Normi | DIN 68877 |
| Istuinsyvyys | 300 mm |
| Istuimen leveys | 340 mm |
| Istuinosan materiaali | PU-vaahto |
| Selkänojan korkeus | 190 mm |
| Jalustan rakenne | viisihaarainen jalkaristikko |
| Istuinmateriaalin väri | musta |
| Jalkaristikon materiaali | Kiillotettu alumiini |
| Jalkaristin toteutus | liukutassut jalkarenkaalla |
| Korkeudensäädön tyyppi | Korkeudensäätövipu |
| Jalkaristikon ⌀ | 580 mm |
| Istuinosan kallistuksen säätö | ei |
| Selkänojalla | kyllä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G965422 |
|---|---|
| EAN | 4016849432892 |