Yläkaappi, ovet kokonaan levystä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi varusteilla 20×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa on 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseksi. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Maalipinnoite
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tasaisella alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Varusteltu kaappi koossa 20×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet ovat sisäpuolelta vahvistetut ja lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseksi. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja GridLine-kaappien tarvikkeet, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 345 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 1 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | alhaalla |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 20 kg |
| Korkeus | 500 mm |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940011 |
|---|---|
| EAN | 4062406067113 |