Yläkaappi ikkunaovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Kaappi varustuksella 50×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alakaapissa, jossa 4 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen. Liukukahva alakaapissa ylemmässä ovipuoliskossa, yläkaapissa alemmassa ovipuoliskossa.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sis. hyllyt.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet, katso nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Väärinkäyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä sijoita kaapin kotelon päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Varusteltu kaappi kokoa 50×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet ovat sisäpuolelta vahvistetut ja lukittavissa 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Tasausjalusta alakaapissa, 4 yksilöllisesti säädettävällä jalalla alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Liukukahva alakaapissa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja GridLine-kaappien lisävarusteet ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 2 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 50 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunaovella |
| Kahvan asemointi | alhaalla |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1250 mm |
| Paino | 89 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaappityyppi | Yläkaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940133 |
|---|---|
| EAN | 4062406069162 |