Laatikostokaappi ikkunaovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Makasiinikaappi, varustus 30×11G.
Läpinäkyvät laatikot kirkkaasta ABS-muovista pölyttömän säilytyksen varmistamiseksi. Säilytettävät esineet saadaan ulos kallistamalla läpinäkyvää laatikkoa. Asennusta varten laatikot voidaan irrottaa ja pinota päällekkäin.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvoilla, joissa on tappisylinterilukko.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen läpinäkyvät laatikot.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.<Varustustaulukon käyttö
läpinäkyvien laatikoiden määrä (LxSxK): 27 kpl 50×42×46 mm, 12 kpl 80×63×70 mm; 10 kpl 100×97×109 mm; 20 kpl 175×128×128x133 mm
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytystä varten.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytystä varten.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Varmista kaappi ehdottomasti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin rungon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Laatikostokaappi varustuksella 30×11G.
Läpinäkyvät laatikot kirkasta ABS-muovia pölyttömään säilytykseen. Säilytettävät esineet saadaan ulos kallistamalla läpinäkyvää laatikkoa. Asennusta varten laatikot voidaan ottaa pois ja pinota päällekkäin.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja sylinterilukolla.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen läpinäkyvät laatikot.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 500 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Makasiinikaappi |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 11 |
| Syvyys | 275 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 72 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 944113 |
|---|---|
| EAN | 4062406073466 |