Vaatekaappi tappisylinterilukolla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Ovet, joissa on vaimennetut pysäytykset. Lattiaosassa muoviset liukutuet. Sokkelikorkeus 80 mm. Kannen korkeus 40 mm. Kansi ja sokkeli ovat ovien kanssa samalla tasolla. Asennetut kääntöovet. Ovipysäyttimet voidaan siirtää oikealta vasemmalle muutamalla otteella. Laadukas sylinterilukko vetokahvassa.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsiniset RAL 5005, jauhemaalattu.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Toteutus
Sisävarustus: vaatekoukkulista, jossa 3 koukkua, sijoitettu suoraan osaston ylimmän hyllytason alapuolelle.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja laatikot suljettuina.
- Laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Ovet vaimennetuilla vasteilla. Lattiaosassa muoviset liukutuet. Jalustakorkeus 80 mm. Kansikorkeus 40 mm. Kansi ja jalusta ovat ovien kanssa samassa tasossa. Asennetut kääntöovet. Ovistopparit voidaan siirtää oikealta vasemmalle muutamalla otteella. Laadukas sylinterilukko upotetussa kahvassa.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet signaalinsininen RAL 5005 jauhemaalattu.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7016, 5012, 5005 |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Vaatekaappi |
| Leveys G:ssä | 32 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 800 mm |
| Paino | 81,5 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Jalustan toteutus | Jalustat |
| Vaatetankojen lukumäärä | 1 |
| Tuuletusaukot takaseinässä | kyllä |
| Oven tuuletusaukot | ei |
| Viistokatto | ei |
| Sopii umpikypärään | kyllä |
| Tehokas korkeus per vaateosio | 900 mm |
| Erikoislakka saatavilla | kyllä |
| Lukon tyyppi | Sylinterilukko |
| Osioiden lukumäärä | 4 |
| Normi | DIN 4547 |
| Tehokas korkeus per osio | 900 mm |
| Tehollinen syvyys per vaateosasto | 450 mm |
| Irrotettava jalusta | ei |
| Tehokas leveys per verhoiluosio | 340 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 949072 |
|---|---|
| EAN | 4069515041423 |