Tietokonetyöpiste
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Tietokonekaappi erillisellä, lukittavalla kaksiosaisella ovella, jossa polykarbonaattipaneeli tai tulostinluukku. Varustettu väliseinällä tietokoneen kotelon hyllyä varten sekä sinkityllä ulosvedettävällä hyllyllä (kantavuus 45 kg), jossa on vedonpoisto. Näppäimistölaatikko, jossa upotettu ja irrotettava laskutaso, bambuinen rannetuki ja vedonpoisto. Kaikissa lukoissa on sama lukitusominaisuus. Kaapeliläpivienti rungon takana. Bambuinen työtaso.
Tilaa säästävä TFT-näyttökotelo litteille näytöille, lukittava, kaapelinsäilytyslokerolla. Itselukittuva, portaatta säädettävä nosto-ovi polykarbonaatti-ikkunalla.
Maalaus
Runko ja näppäimistölaatikko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet, laatikko ja ulosvedettävä hylly antrasiitinharmaa RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Tietokoneen, näytön, tulostimen ja muiden oheislaitteiden kuljetukseen, säilytykseen ja käyttöön.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä räjähdysvaarallisissa tiloissa.
- Älä käytä valaisinta tiloissa, joissa on runsaasti pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä altista valaisinta voimakkaalle kuumuudelle, suoralle auringonvalolle, avotulelle tai nesteille.
- Älä ylikuormita ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tietokonetyöpisteen päällä. Älä kuljeta henkilöitä.
Rakenne
Tietokonekaappi erillisellä lukittavalla pariovella, jossa polykarbonaattipaneeli tai tulostinluukku. Varustettu väliseinällä tietokonekotelon hyllyä varten, sinkityllä ulosvedettävällä hyllyllä (kantavuus 45 kg) ja vedonpoistolla. Näppäimistölaatikko, jossa upotettu ja irrotettava tasoalusta, bambuinen rannetuki ja vedonpoisto. Kaikissa lukoissa samat lukitusominaisuudet. Kaapeliläpivienti rungon takapuolella. Bambuinen taso.
Tilaa säästävällä TFT-näyttökotelolla litteille näytöille, lukittava, kaapelisäilytyslokerolla. Itselukittuva, portaattomasti säädettävä nosto-ovi polykarbonaatti-ikkunalla.
Maalaus
Runko ja näppäimistölaatikko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet, laatikko ja ulosvetohylly antrasiitinharmaa RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Tietokonetyöpiste |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 120 kg |
| Korkeus | 1620 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Virtakytkin | kyllä |
| Liitäntätyyppi, tulo | K |
| Nimellisjännite | 250 V |
| Näyttökotelon tehokas leveys | 690 mm |
| Näyttökotelon tehokas korkeus | 460 mm |
| Suojakotelon tehokas syvyys | 230 mm |
| Rungon tehollinen korkeus | 645 mm |
| Tehollinen leveys alusta vasen | 700 mm |
| Alustan tehokas leveys, oikea | 223 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 948251 |
|---|---|
| EAN | 4062406074449 |