Suurtilavuuskaappi raskaille kuormille, ovi kokonaan teräslevyä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla tappisylinterilukolla.
Kaappi ilman varustusta koossa 30×28G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 26×24G (tilataan erikseen).
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-suurtalouskaappeihin ja raskaalle kuormalle tarkoitettuihin kaappeihin ks. nro 942530 – 942610 ja ryhmä 95.
Käyttö raskaalle kuormalle tarkoitettuna kaappina on mahdollista vain raskaalle kuormalle tarkoitetulla hyllytasolla nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Määräystenmukainen käyttö
Määräystenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla tappisylinterilukolla.
Kaappi ilman varustelua koossa 30×28G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 26×24G (tilataan erikseen).
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-suurtilavuuskaappien ja raskaan kuorman kaappien hyllyt ja lisävarusteet, katso nro 942530–942610 ja ryhmä 95.
Käyttö raskaan kuorman kaappina on mahdollista vain raskaan kuorman hyllyillä nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1600 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Suurtilavuuskaappi |
| Tehokas korkeus | 645 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | kokonaan peltinen ovi |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 56 kg |
| Korkeus | 800 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 942701 |
|---|---|
| EAN | 4062406595487 |