Suurtilavuuskaappi ikkunaovella
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla tappisylinterilukolla.
Kaappi ilman varustusta 40×28G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 36×24G (tilataan erikseen).
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-suurtilavuuskaappien ja raskaankuorman kaappien hyllyt ja tarvikkeet, katso nro 942530–942610 ja ryhmä 95.
Käyttö raskaankuorman kaappina on mahdollista vain raskaankuorman hyllyillä nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Väärinkäyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä sijoita kaapin kotelon päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllyjä voidaan asentaa 25 mm jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvoilla, joissa on tappisylinterilukko.
Kaappi ilman varustelua koossa 40×28G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 36×24G (tilataan erikseen).
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-suurtilavuuskaappien sekä raskaan kuorman kaappien hyllyt ja lisävarusteet ks. nro 942530–942610 ja ryhmä 95.
Käyttö raskaan kuorman kaappina on mahdollista vain raskaan kuorman hyllyllä nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1600 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Suurtilakaappi |
| Tehokas korkeus | 645 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunaovella |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 63 kg |
| Korkeus | 800 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Toteutus | yksilölliseen sisustukseen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 942723 |
|---|---|
| EAN | 4062406595845 |