Raskaan kuorman kaappi, ikkunaovella
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Vahvistetut sivuseinät hyllyjen kiinnittämistä varten vahvistetussa 200 kg:n rakenteessa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Kaappi, jossa on vahvistettu kaapin pohja, ilman tasausjalustaa.
Kaappi varustuksella 40×28G.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi, mukaan lukien hyllyt.
Huomautus
GridLine-raskaskaappien hyllyt, ks. nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpenkkiä kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoa.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytason päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Vahvistetut sivuseinät hyllyjen kiinnitykseen vahvistettuna 200 kg:n versiona 25 mm jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla ja tappisylinterilukolla. Kaappi vahvistetulla kaapin pohjalla, ilman tasoitusalustaa.
Kaappi varustuksella 40×28G.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
GridLine-raskaskuormakaapin hyllyjä varten katso nro 942610.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 1 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1600 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Raskaan kuorman kaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 200 kg |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 5 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 200 kg |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 153 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 942323 |
|---|---|
| EAN | 4062406072513 |