Pystykaappi, leveys 30G, 4 vapaakantavaa ulosvetoa 6G 1000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
30×28G-vertikaalikaapit on varustettu vapaasti kannatteisilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon varmistus siten, että vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset tartuntalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on rei'itysrasteri, jossa □ 9×9 mm 37 mm jaolla, työkalupidikkeiden, hyllykaukaloiden ja rei'itettyjen paneelien kiinnittämistä varten. Vertikaalikaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Pintakäsittely
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, vertikaaliulosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Vertikaaliulosvedot voidaan varustaa:
Hylly nro 943160, rei'itetty paneeli nro 943166, vino hylly nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Vertikaalikaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja vetolaatikot suljettuina.
- Vetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kiinteällä alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, vetolaatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapilla, vetolaatikoilla tai hyllyillä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
30×28G-pystykaapit on varustettu vapaakantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon lukitus, jotta vain yksi ulosveto voidaan avata kerrallaan. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstinauhoilla.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalupidikkeiden, hyllytasokaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnitystä varten. Pystykaapit on valmisteltu lattia- ja seinäasennusta varten ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyuolosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Lisävarusteet
Pystyuolosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystykaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Pystyskaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvetosulku |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 107 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Kantavuus, pystysuora ulosvetokuorma | 175 kg |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | vapaasti kannatteinen |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas leveys | 150 mm |
| Ulosvetojen lukumäärä | 4 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9431141000 |
|---|---|
| EAN | 4062406586164 |