Pystykaappi, leveys 30G, 2 vapaasti ulosvedettävää laatikkoa 12G 1000 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
30×28G-vertikaalikaapit on varustettu itse kantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon varmistus siten, että kerrallaan voidaan avata vain yksi ulosveto. Alumiiniset tartuntalistat, joissa on vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm 37 mm:n jaolla työkalupidikkeiden, hyllytasokaukalojen ja rei’itettyjen paneelien kiinnittämistä varten. Vertikaalikaapit on esivalmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, vertikaalisten ulosvetojen etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Vertikaaliset ulosvedot voidaan varustaa seuraavilla:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Vertikaalikaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi ehdottomasti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Pystykaapit koossa 30×28G on varustettu vapaasti ulosvedettävillä laatikoilla, joissa on yksittäisen ulosvedon varmistus, jotta vain yksi ulosveto voidaan avata kerrallaan. Alumiiniset vetolistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on perforointiruudukko □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalupidikkeiden, hyllytasotarjottimien ja perforoitujen paneelien kiinnittämistä varten. Pystykaapit on valmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Maalipinta
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyulosvetojen etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Pystyulosvedot voidaan varustaa:
Hyllytaso nro 943160, perforoitu paneeli nro 943166, kallistuva hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystykaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Vertikaalikaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 107 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Kantavuus, pystysuora ulosvetokuorma | 350 kg |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | itsekantava |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas leveys | 300 mm |
| Ulosvetojen lukumäärä | 2 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G9431121000 |
|---|---|
| EAN | 4062406586119 |