Pystyskaappi, leveys 20G, 1 vapaakantava ulosveto 12G
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
20×28G-vertikaalikaapit on varustettu vapaasti kantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon lukitus, jotta vain yksi ulosveto kerrallaan voidaan avata. Alumiiniset tartuntalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm, 37 mm jaolla, työkalunpitimien, hyllykaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnitykseen. Vertikaalikaapit on valmisteltu lattia- ja seinäkiinnitystä varten ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteislukitus.
Maalaus
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, vertikaalisen ulosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoislisävarusteet
Vertikaaliulosvedot voidaan varustaa seuraavilla:
Hyllytaso nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kalteva hyllytaso nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Vertikaalikaappeja ei saa asentaa jalustan kanssa!Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Ulosvetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvetolaatikoiden ja hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Pystyskaapit koossa 20×28G on varustettu vapaakantavilla ulosvedoilla, joissa on yksittäisulosvedon varmistus, jotta vain yksi ulosveto voidaan avata kerrallaan. Alumiiniset tartuntalistat vaihdettavilla ja uudelleenkirjoitettavilla tekstiliuskoilla.
Ulosvetokehikoissa on rei’itysjako □ 9×9 mm 37 mm jaolla työkalunpitimien, hyllykaukaloiden ja rei’itettyjen paneelien kiinnitystä varten. Pystyskaapit on valmisteltu lattia- ja seinäasennukseen ja ne on ehdottomasti varmistettava kaatumista vastaan.
Lukittavissa tappisylinterilukolla. Kaikissa ulosvedoissa on yhteinen lukitus.
Maalaus
Runko ja ulosvetorunko vaaleanharmaa RAL 7035, pystyuosvedon etuosa antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu. Ulosvetorunkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Erikoisvarusteet
Pystyuosvedot voidaan varustaa seuraavilla:
Hylly nro 943160, rei’itetty paneeli nro 943166, kallistettu hylly nro 943162 ja nro 943163, Multifix-kisko nro 943170.
Huomautus
Pystyskaappeja ei saa asentaa jalustalla!
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 37 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Pystykaappi |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Laatikon ulosveto | Ulosvedon lukitus |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 20 |
| Syvyys g:ssä | 28 |
| Comfortclose | ei |
| Syvyys | 700 mm |
| Leveys | 500 mm |
| Paino | 112 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Hoffmann-ruudukko rei'itetylle paneelille | 9×9 mm |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Kantavuus, pystysuora ulosvetokuorma | 350 kg |
| Pystysuoran ulosvedon tehokas korkeus | 1691 mm |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas syvyys | 600 mm |
| Pystyulosvedon tyyppi | vapaasti kantava |
| Pystysuuntaisen ulosvedon tehokas leveys | 300 mm |
| Ulosvetojen lukumäärä | 1 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 943102 |
|---|---|
| EAN | 4062406585907 |