Kaappi kääntöovilla, ovet kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Runko ja ovet teräslevystä, hyllyt voidaan kiinnittää 40 mm jaolla. Ovien sisäpuolella on vahvikkeet ja ne voidaan lukita liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Lisätietoja lukitusjärjestelmistä, ks. nro 950050–950060.
Ovet kokonaan levystä.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttövarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä ylikuormita kaappia ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin tai hyllyjen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Runko ja ovet teräslevyä, hyllytasot voidaan kiinnittää 40 mm jaolla. Ovien sisäpuolella on vahvistukset, ja ne voidaan lukita liukukahvalla, jossa nastasylinterilukko. Lisätietoja lukituslaitteista ks. nro 950050 − 950060.
Ovet kokonaan pellistä.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Huomautus
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 40 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 7035, RAL 7016, RAL 5005 |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 500 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 225 astetta |
| Tuotetyyppi | Mapituskaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 60 kg |
| Tehokas korkeus | 1840 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 4 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan levystä |
| Kahvan asemointi | keskellä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 60 kg |
| Syvyys | 400 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 69 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Kahvan asemointi | keskellä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 949501 |
|---|---|
| EAN | 4062406081928 |