Akkulatauskaappi, ovet kokonaan teräslevyä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akunlatauskaappi varustelussa 40×20G, vikavirtasuojakotelolla ja tuulettimella. Tuulettimessa ilmansuodatin ylipainekäyttöä varten (50 m3 / h). Ilma poistuu ovien sivuissa olevien tuuletusaukkojen kautta. Akunlataushyllyt, joissa kummassakin kaksi jakorasialaatikkoa, joissa 6 pistorasiaa 230 V sekä virtakytkin.
Maalipinnoitus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalatut.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen 2 rei’itettyä akunlataushyllyä. Liitäntäpistotulppa 16 A / 400 V 5-napainen 3 m syöttöjohdolla ja mittauspöytäkirjalla. 4 kpl pistorasialistoja, joissa 6 pistorasiaa.
Huomautus
Saksalainen pistorasiaversio.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoituksenmukainen käyttö
Tarkoituksenmukainen käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- F-tyypin pistorasioilla.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä räjähdysvaarallisissa tiloissa.
- Älä käytä valaisinta tiloissa, joissa on paljon pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden ja hyllyjen päällä.
- Älä aseta kaapin kotelon päälle ulkonevia esineitä.
Rakenne
Akkulatauskaappi varustuksella 40×20G, FI-vikavirtasuojakotelolla ja puhaltimella. Puhallin ilmansuodattimella ylipainekäyttöön (50 m3 / h). Ilma poistuu ovien sivuissa olevien tuuletusrakojen kautta. Akkulataushyllyt, joissa kummassakin kaksi jatkorasiaa, 6 pistorasiaa 230 V ja kytkin.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen 2 rei'itettyä akkulataushyllyä. Liitäntäpistoke 16 A / 400 V 5-napainen, 3 m syöttökaapelilla ja mittauspöytäkirjalla. 4 kpl pistorasialistoja, joissa 6 pistorasiaa.
Huomautus
Saksalainen pistorasiaversio.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Akkulatauskaappi |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 88 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Pistorasioiden määrä | 24 |
| Virtakytkin | kyllä |
| Pistorasioiden määrä, tyyppi f | 24 |
| Pistorasian tyyppi | F |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 400 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 944501 |
|---|---|
| EAN | 4062406073534 |