Akkulatauskaappi ikkunaovilla
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Akunlatauskaappi varustettuna 40×20G:llä, vikavirtasuojakotelolla ja tuulettimella. Tuulettimessa ilmansuodatin ylipainekäyttöä varten (50 m3/h). Ilma poistuu ovien sivuissa olevien ilmanvaihtoaukkojen kautta. Akunlataushyllyt, joissa kummassakin kaksi jatkorasiayksikköä, 6 pistorasiaa 230 V ja virtakytkin.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen 2 rei’itettyä akunlataushyllyä. Liitäntäpistoke 16 A / 400 V 5-napainen, 3 m syöttökaapelilla ja mittauspöytäkirja. 4 kpl pistorasialistoja, joissa 6 pistorasiaa.
Huomautus
Saksalainen pistorasiaversio.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Toimitussisältö
Lisäksi 2 hyllytasoa nro 940550, koko 40, ja 1 ulosvetolaatikko nro 940642, koko 125.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvetolaatikot suljettuina.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja tukevalla alustalla.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
- Pistorasiat tyyppiä F.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omavaltaisia muutostöitä tai muutoksia.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
- Älä käytä valaisinta alueilla, joissa on runsaasti pölyä, palavia kaasuja, höyryjä tai liuottimia.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvetolaatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin kotelon päälle.
Rakenne
Akkulatauskaappi varustuksella 40×20G, FI-vikavirtasuoja-/sulakekotelolla ja tuulettimella. Tuulettimessa ilmansuodatin ylipainekäyttöön (50 m3 / h). Ilma poistuu ovien sivuissa olevien tuuletusrakojen kautta. Akkulataushyllytasot, joissa kummassakin kaksi jatkopistorasiaa, 6 pistorasiaa 230 V ja virtakytkin.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen 2 rei’itettyä akkulataushyllyä. Liitäntäpistotulppa 16 A / 400 V 5-napainen, 3 m syöttöjohdolla ja mittauspöytäkirjalla. 4 kpl pistorasialistaa, joissa 6 pistorasiaa.
Huomautus
Saksalainen pistorasiaversio.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | Akun latauskaappi |
| Tehokas korkeus | 1845 mm |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 120 kg |
| Korkeus | 2000 mm |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Pistorasioiden määrä | 24 |
| Virtakytkin | kyllä |
| Pistorasioiden määrä, tyyppi f | 24 |
| Pistorasian tyyppi | F |
| Liitäntätyyppi, tulo | F |
| Nimellisjännite | 400 V |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 944503 |
|---|---|
| EAN | 4062406073589 |