Ulosvedettävä laatikko kääntöovikaappeihin, suuri tilavuus ja raskaalle kuormalle. Leveys 40G 36×24G 300 mm
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Sopii
Kaapit nro 941001–941033, nro 942301–942323, nro 942701–942723, nro 942802–942824.
Rakenne
Ulosvedettävät laatikot asennettavaksi GridLine-kääntöovikaappeihin, joissa on suuri tilavuus ja raskaan kuormituksen kesto.
Alumiiniset tartuntalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstiliuskat. Moderni laatikkokonsepti, joka mahdollistaa optimaalisen varustelun jakomateriaaleilla.
Maalipinnoite
Laatikoston runko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikoiden etuosat antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Laatikoston runkoa ei voi konfiguroida, aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Koko 30 ja koko 40 sopivat kaappeihin, joiden leveys on 60G ja 80G, koska niissä on 2 osastoa.
Laatikot eivät sovellu liukuovikaappeihin.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Sopii
Kaappeihin nro 941001–941033, nro 942301–942323, nro 942701–942723, nro 942802–942824.
Rakenne
Ulosvedettävät laatikot asennettavaksi GridLine-kääntöovikaappeihin, joissa on suuri tilavuus ja jotka on tarkoitettu raskaalle kuormalle.
Alumiiniset kahvalistat, joissa vaihdettavat ja uudelleenkirjoitettavat tekstinauhat. Moderni laatikkokonsepti, joka mahdollistaa optimaalisen varustelun jakomateriaaleilla.
Maalipinta
Laatikkorunko vaaleanharmaa RAL 7035, laatikkojulkisivut antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattuja.
Laatikon runkoa ei voi konfiguroida, se on aina vaaleanharmaa RAL 7035.
Huomautus
Koko 30 ja koko 40 sopivat kaappeihin, joiden leveys on 60G ja 80G, koska niissä on 2 osiota.
Ulosvedettävät laatikot eivät sovellu liukuovikaappeihin.
Tekniset tiedot
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
|---|---|
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Tuotetyyppi | Laatikko |
| Ulosvedettävien laatikoiden tehokas leveys x tehokas syvyys (g:ssä) | 36×24G |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Tehokas korkeus | 275 mm |
| Paino | 14 kg |
| Laatikoiden tehokas leveys | 900 mm |
| Laatikoiden tehokas syvyys | 600 mm |
| Laatikoiden tehollinen leveys g | 36 |
| Laatikoiden tehokas syvyys g:ssä | 24 |
| Laatikon/ulosvedettävän hyllyn kantavuus | 75 kg |
| Laatikon ulosveto (osittain/täysin ulosvedettävä) | 100 % |
| Tehokas syvyys | 600 mm |
| Sisäleveys | 900 mm |
| Efektiivinen leveys g | 36 |
| Tehokas syvyys g:ssä | 24 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G942573300 |
|---|---|
| EAN | 4062406067854 |