Hyllykaappi, jossa ovet kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllykaappi 30×11G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa on tappisylinterilukko.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035.
Ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllyt hyllykaappiin löytyvät numeroilla 944061, 944065.
TÜV GS -sertifioinnin mukaisesti kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntymisalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä sitä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllyjä.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllyjen päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Hyllykaappi 30×11G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla.
Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla, jossa tappisylinterilukko.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035.
Ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllykaappien hyllyjä on saatavana numeroilla 944061, 944065.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Tuotetyyppi | hyllykaappi |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 30 |
| Syvyys g:ssä | 11 |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Syvyys | 275 mm |
| Leveys | 750 mm |
| Paino | 39 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 945001 |
|---|---|
| EAN | 4062406135485 |