Alakaappi, jossa ovet kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Toteutus
Kaappi varustuksella koossa 40×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasausjalusta alaosassa, jossa on 4 erikseen säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseksi. Liukukahva alaosassa oven yläpuoliskossa, yläkaapissa oven alapuoliskossa.
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tarkoitettu käyttö
Tarkoitettu käyttö
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja toimintavarmassa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytasoiden päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä palavia tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Rakenne
Kaappi varustuksella 40×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Kääntöovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-liukukahvalla ja tappisylinterilukolla.
Tasoittava jalusta alakaapissa, jossa 4 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasoittamiseen. Liukukahva alakaapissa yläoven puolikkaassa, yläkaapissa alaoven puolikkaassa.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, jauhemaalattu.
Ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Oven avautumiskulma | 250 astetta |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 2 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 40 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ovi kokonaan peltinen |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 1000 mm |
| Paino | 56 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940081 |
|---|---|
| EAN | 4062406068035 |