Alaosakaappi liukuovilla, kokonaan peltiä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvoilla, joissa on tappisylinterilukko. Tasausjalusta, jossa on säädettävät jalat alustan epätasaisuuksien kompensoimiseksi.
Kaappi ilman varustelua, 80×20G. Sopivat vetolaatikot: 36×14G (tilataan erikseen).
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nrot 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja vetolaatikot suljettuina.
- Vetolaatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja vakaalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Soveltumaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, vetolaatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, vetolaatikoiden tai hyllytasojen päällä.
- Älä aseta kaapin päälle ulkonevia esineitä.
- Älä laske esineitä alas äkisti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm jaolla. Ovet ovat sisältä vahvistetut ja lukittavissa 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa tappisylinterilukko. Tasoitusjalusta säädettävillä jaloilla alustan epätasaisuuksien tasoittamiseksi.
Kaappi ilman varustelua 80×20G. Sopivat laatikot: 36×14G (tilataan erikseen).
Maalipinta
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukituslieriö |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Tehokas korkeus | 645 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 80 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | liukuovi kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Paino | 87 kg |
| Korkeus | 800 mm |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Toteutus | yksilölliseen sisustukseen |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940905 |
|---|---|
| EAN | 4062406071295 |