Alakaappi liukuovilla, kokonaan pellistä
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Kaappi, jossa varustus 80×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Liukuovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa on tappisylinterilukko. Liukuovien kiinnitys ääriasentoihin (auki/kiinni). Peruskaapissa tasausjalusta, jossa on 8 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien kompensointiin. Liukukahva peruskaapissa oven ylemmässä puolikkaassa, yläkaapissa oven alemmassa puolikkaassa.
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi hyllyineen.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntymisalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee omatoimisia muutostöitä.
- Älä ylikuormita kaappia, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaapin, ulosvedettävien laatikoiden tai hyllytason päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä helposti syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Kaappi varustuksella 80×20G. Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Liukuovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla, jossa tappisylinterilukko. Liukuovien pito ääriasennoissa (auki/kiinni).
Säätöjalusta alakaapeissa, 8 yksilöllisesti säädettävää jalkaa alustan epätasaisuuksien tasaamiseen. Työntökahva alakaapissa ylemmässä ovipuoliskossa, yläkaapissa alemmassa ovipuoliskossa.
Pintakäsittely
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Toimitussisältö
Kaappi sisältäen hyllyt.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja tarvikkeet, ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 mm |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0,9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 kg |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Alakaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Tehokas korkeus | 763 mm |
| Hyllyjen lukumäärä | 2 |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 80 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | liukuovi kokonaan peltiä |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Hyllytason kantavuus / suurin tasaisesti jakautunut kuorma (metallilla) | 100 kg |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Paino | 100 kg |
| Korkeus | 900 mm |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940205 |
|---|---|
| EAN | 4062406070038 |