Alakaappi, jossa ikkunalliset liukuovet
Tämä on tilaustuote, jolla on pidempi toimitusaika. Lue lisää toimitusajoistamme täältä.
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvoilla, joissa on tappisylinterilukko. Tasausjalusta, jossa säädettävät jalat alustan epätasaisuuksien kompensoimiseksi.
Kaappi ilman varusteita koossa 80×20G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 36×14G (tilattava erikseen).
Maalipinnoite
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
Hyllyt ja lisävarusteet GridLine-kaappeihin ks. nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Käyttötarkoitus
Käyttötarkoitus
- Pidä ovien kääntöalue vapaana. Pidä ovet ja ulosvedettävät laatikot suljettuina.
- Ulosvedettävät laatikot työkalujen säilytykseen.
- Hylly työkappaleiden ja työkalujen säilytykseen.
- Teolliseen sisäkäyttöön. Käytä työpöytää kuivalla ja kantavalla alustalla.
- Varmista kaappi pakollisesti kaatumista vastaan.
- Käytä vain teknisesti moitteettomassa ja käyttöturvallisessa kunnossa.
Sopimaton käyttö
- Älä tee muutostöitä omin päin.
- Älä ylikuormita kaappeja, ulosvedettäviä laatikoita ja hyllytasoja.
- Älä seiso tai istu kaappien, ulosvedettävien laatikoiden ja hyllytasoiden päällä.
- Älä aseta ulkonevia esineitä kaapin päälle.
- Älä laske esineitä alas äkillisesti.
- Älä säilytä syttyviä tai kemiallisia nesteitä.
- Älä säilytä elintarvikkeita kaapissa.
- Älä käytä räjähdysvaarallisilla alueilla.
Malli
Hyllyt voidaan asentaa 25 mm:n jaolla. Ovet on vahvistettu sisäpuolelta ja ne voidaan lukita 2K-Haptoprene-kahvalla tappisylinterilukolla. Tasoitusjalusta säädettävillä jaloilla alustan epätasaisuuksien kompensointiin.
Kaappi ilman varustelua koossa 80×20G. Sopivat ulosvedettävät laatikot: 36×14G (tilataan erikseen).
Maalaus
Runko vaaleanharmaa RAL 7035, ovet antrasiitti RAL 7016, jauhemaalattu.
Huomautus
GridLine-kaappien hyllyt ja lisävarusteet, katso nro 940501–940710 ja ryhmä 95.
TÜV GS -sertifioinnin mukaan kaikki kaapit on pakollisesti varmistettava kaatumista vastaan.
Tekniset tiedot
| Korkeussäätö porrastettuna | 25 |
|---|---|
| Värivalinta | RAL 9002, 7035, 7005, 7016, 6011, 5018, 5012, 5011, 5005, 3003 |
| Materiaalin paksuus | 0.9 mm |
| Kantavuus kaappirungon sisäpuolella | 1000 |
| Sylinterilukko | modulaarinen lukkosylinteri |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
| Tuotetyyppi | Hyllykaappi |
| Tehokas korkeus | 845 mm |
| Elektroninen lukitusjärjestelmä – voidaan konfiguroida uudelleen | kyllä |
| Leveys G:ssä | 80 |
| Syvyys g:ssä | 20 |
| Comfortclose | ei |
| Kaapin etulevyt | ikkunallisella liukuovella |
| Kahvan asemointi | ylhäällä |
| Syvyys | 500 mm |
| Leveys | 2000 mm |
| Paino | 98 kg |
| Korkeus | 1000 mm |
| Kaappityyppi | Peruskaappi |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 940907 |
|---|---|
| EAN | 4062406071387 |