Henkselihousut Pulsschlag tummansininen/antrasiitti 27
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Korkealaatuiset työvaatteet ensiluokkaisista materiaaleista. Moderni muotoilu älykkäillä varusteyksityiskohdilla. Useat heijastinelementit parantavat näkyvyyttä. Kuormituskohdat on varmistettu bartack-vahvistuksin käyttöiän pidentämiseksi.
- Ergonominen muotoilu lisää liikkumisvapautta.
- Kaksi takataskua CORDURA®-vahvistuksella.
- Mitatikkutasku ja reisitasku CORDURA®-vahvistuksella.
- Joustava vyötärönauha.
- Esimuotoiltu polvi, jossa liikealue.
- CORDURA®-polvisuojataskut läpällä, täyttö ylhäältä.
- Sertifioitu EN 14404 -standardin mukaan yhdessä polvipehmusteen kanssa.
Kirvesmiehen henkselihousut korkealla sijaitsevalla munuaissuojalla.
- Rintalapputasku CORDURA®-vahvistuksella.
- Joustavat henkselit, joissa iskunkestävät ja lämmönkestävät muovilukot.
Huomautus
Henkselihousut väriyhdistelmässä ruiskukansininen / musta numerolla 091171.
Kokotaulukko kansainvälisillä vaatetuskokoluokituksilla löytyy yleiskatsaussivultamme.
Katso kokotaulukosta tai teknisistä tiedoista maassasi sopivat koot.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Lappuhaalarit |
|---|---|
| Kankaan koostumus | 35 % puuvillaa; 65 % polyesteriä |
| Pesu | 60 °C väripesu |
| Materiaalipaino / kudostiheys | 260 g/m2 |
| Väri | tummansininen/antrasiitti |
| Valkaisu | ei saa valkaista |
| Kuivaus | rumpukuivaus hellävaraisesti (alhainen lämpötila) |
| Aisaparit | kuuma, enintään 200 °C |
| Kemiallinen puhdistus | Puhdistus perkloretyleenillä |
| Sarja | Pulssi |
| Erikoispalvelu | Tekstiilikäsittely |
| Sukupuoli | Miesten |
| Koko fr | 50C |
| Vakiokoko de | 27 |
| Koko IT | 50C |
| Koko es | 50C |
| Koko NL | 27 |
| Koko us | 40/32 |
| UK-koko | 40S |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G09117227 |
|---|---|
| EAN | 4053813267982 |