Katkaisu- ja jiirisaha KGSV216M Kgsv216m
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Katkaisu- ja jiirisaha, jossa on vetotoiminto ja nopeudensäätö.
Toimitussisältö
Kovametallinen sahanterä (60 hammasta), 2 integroitua pöydän jatketta, pituusvaste, materiaalipuristin, työkalu sahanterän vaihtoon, johdon säilytys ja lastujen keräyspussi.
Huomautus
Sopiva pyörösahanterä löytyy numeron 584004–593930 alta.
Rakenne
- Nopeudensäätö laajennettuihin käyttökohteisiin, esim. alumiiniprofiilien ja muovin sahaamiseen.
- Integroitu leikkauslinjalaser ja LED-työvalaisin tarkkoihin katkaisuihin.
- Ulosvedettävät pöydän jatkeet, myös irrotettavissa erittäin pitkien työkappaleiden tukemiseksi.
- Tehokas lastujen poisto integroidun lastunkeräyssäiliön kautta.
- »Multi cut« -sahanterällä (tasa-/trapetsihammas) korkeaan leikkauslaatuun ja pitkään käyttöikään, esim. laminaatti- ja alumiiniprofiileissa.
- Suuri leikkauskapasiteetti vetotoiminnon ansiosta leveille työkappaleille.
- Kompakti ja kevyt, sopii myös yhden käden kantamiseen.
- Vankka painevalettu alumiinirakenne vaativimpiin olosuhteisiin.
- Helppo kuljettaa ergonomisten kantokahvojen ja sahanpään lukituksen ansiosta.
- Vario-Constamatic (VC) -täysakselielektroniikka työskentelyyn materiaaleille sopivilla kierrosluvuilla, jotka pysyvät kuormituksessa lähes vakiona.
- Yleisten kulmien nopea ja tarkka säätö lukituspisteiden avulla.
- Ulosvedettävät pöydän jatkeet, myös irrotettavissa erittäin pitkien työkappaleiden tukemiseksi.
- Kirkas LED-työvalo leikkauskohdan valaisuun (verkkovirta, ei tarvita paristoja).
- Korkeat, sivusuunnassa säädettävät vasteet turvalliseen sahaukseen.
- Pikakiristin työkappaleen varmaan kiinnitykseen ylhäältä tai edestä.
- Syvyysvaste urien helppoon tekemiseen.
- Sahanpäätä voidaan kallistaa vasemmalle, lisäkulma-alueella alileikkauksia varten.
- Kaikki asteikot ja säätimet ovat nähtävissä ja käytettävissä intuitiivisesti työskentelyasennosta.
- Helppo sahanterän vaihto karalukituksen avulla; heilurisuojakupua ei tarvitse irrottaa.
Rakenne
Katkaisu- ja jiirisaha vetotoiminnolla ja nopeudensäädöllä.
Toimitussisältö
Kovametallinen sahanterä (60 hammasta), 2 integroitua pöydän jatketta, pituusvaste, materiaalipuristin, työkalu sahanterien vaihtoon, johdon säilytys ja lastunkeruupussi.
Huomautus
Sopiva pyörösahanterä löytyy numerosta 584004 – 593930.
Tekniset tiedot
| Paino | 13,5 kg |
|---|---|
| Valmistajan merkintä | KGSV 216 M |
| Enimmäiskierrosluku: | 5500 min-1 |
| Energiansyöttö | Verkkovirtakäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1350 W |
| Sahanterän ⌀ | 216 mm |
| Suurin sahaussyvyys 45° | 36 mm |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 65 mm |
| Suurin kallistuskulma oikealle | 2° |
| Suurin jiirikulma vasemmalle | 47 astetta |
| Suurin kallistuskulma vasemmalle | 47 astetta |
| Suurin jiirikulma oikealle | 47 astetta |
| Sahanterän reiän ⌀ | 30 mm |
| Leveys | 475 mm |
| Pituus | 760 mm |
| Korkeus | 340 mm |
| Leikkausleveys | 305 / 205 mm |
| Kaapelin pituus | 2 m |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078192KGSV216M |
|---|---|
| EAN | 4007430256607 |