Pistosaha
!
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Malli
Vankat ja yleiskäyttöiset pistosahat, metallinen koneistokotelo ja ylikuormasuoja.
700 W:n pistosaha, jossa on säädettävä kierrosnopeuden esivalinta ja sahanterän vaihto ilman työkaluja.
- Liitäntä pölynpoistojärjestelmää varten.
Pikakiinnitysjärjestelmä FIXTEC pistosahan terän työkaluttomaan vaihtoon parissa sekunnissa.
Kytkettävä heiluri-isku takaa optimaalisen työstötuloksen ja lastunpoiston, sahanterän kuluminen jää vähäiseksi.
Toimituksen sisältö
Sisältää lastusuojan.
Mukana 2 × sahanterä, imuadapteri, liukupohja, verkkokaapeli 4 m, kuljetuslaukku.
Ohje
Pistosahan terät nroista 5888400 − 5888551.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Paino | 2,3 kg |
| Valmistajan merkintä | STEP100X |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 700 W |
| Maksimitärinät standardin mukaan | 10,5 m/s2 |
| Suurin sahaussyvyys puussa | 100 mm |
| Heiluriliike | 4-portainen |
| Suurin sahaussyvyys teräkseen | 10 mm |
| Huomautus | Yleiskäyttöinen |
| Iskunopeus | 1000–3200 min-1 |
| Työkalun vaihto ilman apuvälineitä | kyllä, FIXTEC-järjestelmä |
| Toteutus | Jousen muotoinen |
| Nimellisjännite | 230 V |
| Verkkotaajuus | 50 Hz |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 078213 |
|---|---|
| EAN | 4002395136513 |