Akkukäyttöinen metallipyörösaha ilman akkua
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Etusi
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partnerin 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance System -järjestelmää.
Toimitussisältö
Ilman akkua ja laturia, metaBOX, sisältää metallille tarkoitetun kovametallipyörösahanterän (40 hammasta), rinnakkaisohjaimen, kuusiokoloavaimen ja ohjainkiskoadapterin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870 − 073890.
Rakenne
Tehokas akkukäyttöinen käsikäyttöinen metallipyörösaha lastunkeräyslaatikolla metallien kylmäsahaukseen. Yhteensopiva ohjainkiskojen kanssa.
- Pysäytysjarru maksimaalisen turvallisuuden takaamiseksi nopean terän pysäytyksen ansiosta (< 1 s).
- Nopea ja tarkka putkien, profiilien, kanavien, metalliritilöiden ja levyjen katkaisu. Ilman kipinöitä ja purseita.
- Lastunerottimella siistiä työympäristöä varten.
- Vankka saha, jossa painevaletusta alumiinista valmistettu suojakupu ja ruostumattomasta teräksestä valmistettu pohjalevy.
- Kevyt ja kompakti, ergonominen muotoilu.
- Suoja kuvussa ikkuna tarkkaa katkaisua varten.
- Portaaton ja työkaluton leikkuusyvyyden säätö mm- ja tuuma-asteikon mukaan.
- Mukava sahanterän vaihto karalukituksen ansiosta.
- Tarkat suorat leikkaukset metalliritilöihin, teräkseen ja profiilipeltiin ohjainkiskon avulla (lisävaruste).
Etu
Akkujen 100 % yhteensopivuus – koskee kaikkia valmistajia.
Kaikki CAS Partner -kumppaneiden 18 V -laitteet ja akkupaketit ovat 100 % yhteensopivia keskenään. CAS tarkoittaa Cordless Alliance Systemiä.
Toimitussisältö
Ilman akkua ja laturia, metaBOX, sisältäen kovametallisen metallipyörösahanterän (40 hammasta), rinnakkaisohjaimen, kuusiokoloavaimen ja ohjainkisko-adapterin.
Huomautus
Sopivat akut ja laturit löytyvät numeroista 073870–073890.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Saha |
|---|---|
| Sahanterän reiän ⌀ | 20 mm |
| Sopiva akkumerkki/akkutyyppi/jännite | Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V; Tyyppi CAS 18 V |
| Valmistajan merkintä | MKS 18 LTX 58 |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Sahanterän ⌀ | 165 mm |
| Akun jännite | 18 V |
| Akkutyyppi | Litiumioni |
| Mukana olevien akkujen lukumäärä | 0 |
| Suurin sahaussyvyys 90° | 58 mm |
| Paino ilman akkua | 2.8 kg |
| Paino akku mukaan lukien | 3.7 kg |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 078188 |
|---|---|
| EAN | 4061792005570 |