Käsiohjattu reunajyrsin KFMV17-15F Kfmv17-15f
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
- Tuotemerkki
- Metabo
- Tuotenumero
- G078126KFMV17-15F
- Varastotilanne
- 5kpl Varastossa
Ladattavat tiedostot
Tuotekuvaus
Rakenne
Metallinen viistejyrsin, viistekorkeuksille enintään 15 mm hitsausliitosten valmisteluun.
- Työkaluton jyrsintäsyvyyden säätö 0,1 mm:n askelin. (0 mm–15 mm)
- Viistekulman tarkka säätö.
- Hallitun työskentelyn mahdollistavat suuret ohjauslevyt.
- Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmeäkäynnistys ja uudelleenkäynnistyssuoja.
One-touch-ohjaus. Patentoitu, työkaluton jyrsintäsyvyyden säätö 0,1 mm:n askelin. Lukitusasennot lyhyitä asetusaikoja varten estävät jyrsintäsyvyyden tahattoman muuttumisen työskentelyn aikana. Viistekulman tarkka säätö suoraan ohjauslevyjen kautta. Yleismallinen jyrsinpää, jossa on kolme kovametalliterää kaikille viistekulmille 0–90 astetta. Hallittu työskentely suurten ohjauslevyjen ansiosta. Pysäytinrulla putkien ohjaukseen hitsausliitosten helppoon valmisteluun. Työkalutta säädettävä kahva turvalliseen ja tasaiseen ohjaukseen. Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten. Vario-Constamatic (VC) -täysaaltosähköniikka säätöpyörällä materiaalin mukaisille kierrosluvuille, jotka pysyvät kuormituksessa vakiona. Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmeäkäynnistys ja uudelleenkäynnistyssuoja. Käyttäjäsuoja leveiden sivulevyjen ansiosta lastujen ohjaukseen. Mukana metaBOX, älykäs kuljetus- ja säilytysratkaisu, ks. kuva.
Viisteiden ja säteiden valmistukseen tasomateriaaleihin, levyihin ja säiliöihin, sisä- ja ulkoreunoihin ja muotojen mukaisiin reitteihin sekä reikien pyöristykseen.
Toimitussisältö
3 yleiskäyttöistä kovametallikääntöterää, pysäytinrulla, 2 ruuvimeisseliä, kiintoavain SW 10, kaarikahva, metaBox.
Huomautus
Tarvittavat lisävarusteet löytyvät nro 078132 ja 078134.
Toimitussisältö
3 yleiskäyttöistä kovametalliterää, pysäytinrulla, sankakahva ja metaBOX 185 l.
Rakenne
Metallinen reunajyrsin viistekorkeuksille enintään 15 mm hitsausliitosten valmisteluun.
- Työkaluton jyrsintäsyvyyden säätö 0,1 mm portaissa. (0 mm–15 mm)
- Viistekulman tarkka säätö.
- Hallitut työskentelyolosuhteet suurten ohjauslevyjen ansiosta.
- Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmokäynnistys ja uudelleenkäynnistyssuoja.
One-touch-ohjain. Patentoitu, työkaluton jyrsintäsyvyyden säätö 0,1 mm portaissa. Lukitusasennot lyhyitä säätöaikoja varten estävät jyrsintäsyvyyden ei-toivotun muuttumisen työn aikana. Viistekulman tarkka säätö suoraan ohjauslevyjen kautta. Yleiskäyttöinen jyrsintäpää, jossa kolme kovametalliterää kaikkiin viistekulmiin 0–90 astetta. Hallittu työskentely suurten ohjauslevyjen ansiosta. Pysäytinrulla putkien ohjaamiseen hitsausliitosten helppoa valmistelua varten. Työkaluttomasti säädettävä kahva turvalliseen ja tasaisen hallittuun ohjaukseen. Metabo Marathon -moottori patentoidulla pölysuojauksella pitkää käyttöikää varten. Vario-Constamatic (VC) -täysaaltoelektroniikka säätöpyörällä materiaalinmukaisille kierrosluvuille, jotka pysyvät vakiona kuormituksessa. Elektroninen ylikuormitussuoja, pehmokäynnistys ja uudelleenkäynnistyssuoja. Käyttäjän suojaus sivulevyillä lastunohjausta varten. Mukana metaBOX, älykäs ratkaisu kuljetukseen ja säilytykseen, katso kuva.
Viisteiden ja säteiden tekemiseen tasomateriaaleihin, levyihin ja säiliöihin, sisä- ja ulkoreunoihin ja muotolinjoihin sekä reikien pyöristykseen.
Toimitussisältö
3 kovametallikääntöterää yleismalli, pysäytinrulla, 2 ruuvimeisseliä, kiintoavain SW 10, kaarikahva, metaBox.
Huomautus
Tarvittavat lisävarusteet löytyvät nro 078132 ja 078134.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Jyrsin |
|---|---|
| Pakkaus | Metabox |
| Paino | 6.3 kg |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen; Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1700 W |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 6200–12000 min-1 |
| Vaihekulma | 0–90 astetta |
| Kaapelin pituus | 3,9 m |
| Jyrsintäsyvyyden asteittainen säätö | 0.1 mm |
| Nimellisjännite | 230 V |
| Teho | 1700 W |
| Pakkaus | Metabox |
| Akseliteho | 880 W |
| Kosketuslevyn ⌀ | 100 mm |
| Maks. viistekorkeus 45° | 15 |
| Maks. viisteleveys 45 45° | 21 |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | G078126KFMV17-15F |
|---|---|
| EAN | 4061792261815 |