Käsiohjattu reunajyrsin
Tuotteelta puuttuu hinta. Ota yhteyttä Ravema-edustajaasi.
Tuotekuvaus
Rakenne
Viisteiden ja säteiden tekemiseen tasomateriaaleihin, levyihin ja säiliöihin, sisä- ja ulkoreunoihin sekä muotolinjoihin, sekä reikien pyöristämiseen.
Yleiskäyttöinen reuna-/viistejyrsin booster-tekniikalla optimaaliseen hitsausliitosten ja seuraavien pinnoitteiden esivalmisteluun. FEIN ErgoGrip mahdollistaa väsymättömän työskentelyn.
Huomautus
Tarvittavat lisävarusteet saatavilla nro 078136–078138.
Rakenne
Reunajyrsimet jopa 15 mm
Sisältäen jousitekniikan: kiertovoimien vaimennus ja siten parempi työturvallisuus vähävärinäisen työskentelyn ansiosta.
Toimitussisältö
1 kone (ilman jyrsintäpäätä, ilman ohjainrullaa, ilman kääntöteräpalasia), 6 kiristysruuvia, 1 kuparitahna, 1 kuusiokoloavain 5 mm, 1 Torx-ruuvitaltta TX 15, 1 muovinen työkalulaukku.
Rakenne
Viisteiden ja säteiden tekemiseen levymateriaaleihin, pelteihin ja säiliöihin, sisä- ja ulkoreunoihin sekä muotojen mukaisiin reunoihin sekä reikien pyöristämiseen.
Yleiskäyttöinen reunajyrsin booster-tekniikalla hitsausliitosten optimaaliseen valmisteluun ja myöhempiä pinnoituksia varten. Väsyttämätön työskentely FEIN ErgoGrip -kahvan avulla.
Huomautus
Tarvittavat lisävarusteet saatavilla nrosta 078136–078138.
Tekniset tiedot
| Tuotetyyppi | Purseenpoisto- ja viisteytyskone |
|---|---|
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
| Paino | 6.4 kg |
| Valmistajan merkintä | KFH 17-15 R |
| Energiansyöttö | Verkkokäyttöinen |
| Tehonkulutus | 1700 W |
| Säde | 3 mm |
| Tyhjäkäyntikierrosluku | 2300–7500 min-1 |
| Levyn ⌀ | 137 mm |
| Kaapelin pituus | 4 m |
| Pakkaus | Kuljetuslaukku |
Tuotetiedot
| Tuotenumero | 078125 |
|---|---|
| EAN | 4014586892733 |